Zakończenie roku OUTW

Tego jeszcze nie grali… Tegoroczne zakończenie roku akademickiego OUTW na długo pozostanie w pamięci studentów. Wulkan radosnej energii!

Zaczęło się tradycyjnie, przemówieniem Dyrektora MOK Michała Mączki, który zaprosił na scenę Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Po serdecznych życzeniach udanych wakacji nastąpiły równie serdeczne podziękowania dla Rady Studentów oraz od studentów dla kierownictwa MOK Olkusz i od kierownictwa dla studentów, szczególnie tych, którzy wyróżnili się bezinteresowną działalnością na rzecz całej grupy, czyli Bożeny Niewiary, Wiesi Kluczewskiej i Janka Gwoździa.

A potem… na scenie pojawiła się sławkowska kapela Old Bobrorze założona dwanaście lat temu przez Tadeusza Kańczugę, nagrodzona przez Starostę Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Jej misję można by podsumować zdaniem „ocalić od zapomnienia”.

Występ rozpoczęła jakże adekwatną satyryczną piosenką „Emerytura”. I w tym momencie widzowie oddali kapeli swoje serca.

Piosenki prowadziły nas od dwudziestolecia międzywojennego, przez czasy powojenne, było trochę biesiadnych, ale i powszechnie znane, nieśmiertelne przeboje. Trafiliśmy na Pragę drżąc przed ferajną, poszliśmy o dziewiątej na randkę i robiliśmy jeszcze mnóstwo innych fantastycznych rzeczy wtórując muzykom. Utwory były dobrane starannie, z humorem i polotem, a muzyka po prostu wyrywała do tańca. Nie oparł się temu burmistrz Roman Piaśnik zapraszając do tańca Małgorzatę Winiarczyk, Przewodniczącą Rady Studentów OUTW.

Ten wspaniały występ napełnił wszystkich radosną energią i pragnieniem wysłuchania kapeli po raz kolejny i to jak najszybciej...

Aktualności

Ale cyrk!

Ale cyrk!

21 lipca po południu na olkuskim rynku czekały na chętnych radosne, kolorow...
Kino plenerowe

Kino plenerowe

Jedną z wakacyjnych atrakcji oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ol...
Tajemnice zamku Czocha

Tajemnice zamku Czocha

20 lipca na rabsztyńskim zamku zagościli przedstawiciele Łużyckiego Towarzy...
Zdrowo i Sportowo

Zdrowo i Sportowo

To nowy program Centrum Uśmiechu i z nim właśnie artyści zawitali 17 lipca ...
Letni Festiwal Organowy

Letni Festiwal Organowy

12 lipca rozpoczął się Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 202...