Uśmiechnij się z Kiepurą

13 stycznia w sali widowiskowej MOK odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany "Uśmiechnij się z Kiepurą". Wydarzenie to stanowiło niezwykłą podróż przez życie i twórczość Jana Kiepury, legendarnej postaci nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale także zagranicznej. Artyści z ogromnym zaangażowaniem i swadą przedstawili lekkie ujęcie poważnej muzyki, wprowadzając widzów w magiczny świat opery, muzyki klasycznej i zabawnych anegdot.

Na scenie pojawił się Jarosław Bielecki, który wcielił się w rolę samego Jana Kiepury. Jego interpretacja była nie tylko artystycznie doskonała, ale także oddawała charakterystyczne elementy osobowości Mistrza, dodając przedstawieniu niezapomnianego uroku. Iwona Socha, w roli Marty Eggerth, oraz Anna Sokołowska-Alabrudzińska, w roli Hanny Ordonówny, doskonale odzwierciedliły wielość talentów artystycznych epoki, prezentując wspaniałe wykonania. Na fortepianie zagrała mistrzyni w swoim fachu Joanna Steczek.

Gościem specjalnym koncertu był Jacek Wójcicki, śpiewający aktor znany szerszej publiczności z występów w kabarecie Olgi Lipińskiej oraz jako Pan Tenorek. Jego śpiew pełen emocji i dowcipu wywołał na twarzy widzów szczere uśmiechy.

Koncert poprowadził redaktor muzyczny Łukasz Lech, który nie tylko przewodniczył wydarzeniu, ale także był jego twórcą i reżyserem. Jego profesjonalizm oraz pasja do tematu przyczyniły się do stworzenia niezwykłego spektaklu, który zjednał sobie serca publiczności.

"Uśmiechnij się z Kiepurą" to nie tylko koncert, lecz prawdziwa podróż w czasie, połączona z humorem, pięknem muzyki i niezapomnianymi postaciami. Ten wieczór na stałe pozostanie w pamięci wszystkich miłośników sztuki i muzyki.

Aktualności

SDM w Olkuszu

SDM w Olkuszu

W piątkowy wieczór, 16 lutego, sala widowiskowa MOK rozbrzmiała dźwiękami b...
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nasz olkuski sztab poinformował, że zebraliśmy… 98 736,28 zł! To wynik pra...
Dizajn jest dla ciebie

Dizajn jest dla ciebie

W dniu 18.01.2024r. w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej odbył się wernisa...
Koncert Bożonarodzeniowy

Koncert Bożonarodzeniowy

W chłodny, styczniowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultur...
Uśmiechnij się z Kiepurą

Uśmiechnij się z Kiepurą

13 grudnia w sali widowiskowej MOK odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany...