Uśmiechnij się z Kiepurą

13 stycznia w sali widowiskowej MOK odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany "Uśmiechnij się z Kiepurą". Wydarzenie to stanowiło niezwykłą podróż przez życie i twórczość Jana Kiepury, legendarnej postaci nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale także zagranicznej. Artyści z ogromnym zaangażowaniem i swadą przedstawili lekkie ujęcie poważnej muzyki, wprowadzając widzów w magiczny świat opery, muzyki klasycznej i zabawnych anegdot.

Na scenie pojawił się Jarosław Bielecki, który wcielił się w rolę samego Jana Kiepury. Jego interpretacja była nie tylko artystycznie doskonała, ale także oddawała charakterystyczne elementy osobowości Mistrza, dodając przedstawieniu niezapomnianego uroku. Iwona Socha, w roli Marty Eggerth, oraz Anna Sokołowska-Alabrudzińska, w roli Hanny Ordonówny, doskonale odzwierciedliły wielość talentów artystycznych epoki, prezentując wspaniałe wykonania. Na fortepianie zagrała mistrzyni w swoim fachu Joanna Steczek.

Gościem specjalnym koncertu był Jacek Wójcicki, śpiewający aktor znany szerszej publiczności z występów w kabarecie Olgi Lipińskiej oraz jako Pan Tenorek. Jego śpiew pełen emocji i dowcipu wywołał na twarzy widzów szczere uśmiechy.

Koncert poprowadził redaktor muzyczny Łukasz Lech, który nie tylko przewodniczył wydarzeniu, ale także był jego twórcą i reżyserem. Jego profesjonalizm oraz pasja do tematu przyczyniły się do stworzenia niezwykłego spektaklu, który zjednał sobie serca publiczności.

"Uśmiechnij się z Kiepurą" to nie tylko koncert, lecz prawdziwa podróż w czasie, połączona z humorem, pięknem muzyki i niezapomnianymi postaciami. Ten wieczór na stałe pozostanie w pamięci wszystkich miłośników sztuki i muzyki.

Aktualności

Ale cyrk!

Ale cyrk!

21 lipca po południu na olkuskim rynku czekały na chętnych radosne, kolorow...
Kino plenerowe

Kino plenerowe

Jedną z wakacyjnych atrakcji oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ol...
Tajemnice zamku Czocha

Tajemnice zamku Czocha

20 lipca na rabsztyńskim zamku zagościli przedstawiciele Łużyckiego Towarzy...
Zdrowo i Sportowo

Zdrowo i Sportowo

To nowy program Centrum Uśmiechu i z nim właśnie artyści zawitali 17 lipca ...
Letni Festiwal Organowy

Letni Festiwal Organowy

12 lipca rozpoczął się Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 202...