Koncert Bożonarodzeniowy

W chłodny, styczniowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy, który przyciągnął tłumy miłośników muzyki świątecznej.

Wieczór rozpoczął dyrektor MOK - Michała Mączka, który serdecznie powitał zgromadzonych gości oraz zaprosił do wysłuchania koncertu.

Na scenie pojawił się zespół Te Deum pod kierownictwem Mateusza Filo oraz orkiestra dęta z Przegini pod batutą Patryka Mietły. Dźwięki instrumentów wypełniły przestrzeń sali, dodając uroku i podkreślając charakterystyczny klimat świątecznych melodii.

Muzycy zaprezentowali niezwykłe aranżacje dobrze znanych kolęd, takich jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, przesycone nowoczesnym brzmieniem. Ich wykonanie wzbudziło entuzjazm i wzruszenie wśród widzów, tworząc niepowtarzalną, świąteczna atmosferę.

Oprócz tradycyjnych kolęd muzycy zagrali  również pastorałki oraz piosenki świąteczne takie jak „Feliz navidad”, ”Pastorałka od serca do ucha” „Merry Christmas” oraz rzadko śpiewaną kolędę  „Uciekali” znaną z musicalu Metro. Podczas koncertu po raz pierwszy na olkuskiej scenie zabrzmiała kolęda „Śpiewajmy dziś”, do której słowa oraz muzykę napisał utalentowany Mateusz Filo.

Na zakończenie koncertu muzycy podziękowali publiczności za gorące przyjęcie i wspólną radość, a licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Koncert Noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na długom pozostanie w pamięci słuchających.Aktualności

SDM w Olkuszu

SDM w Olkuszu

W piątkowy wieczór, 16 lutego, sala widowiskowa MOK rozbrzmiała dźwiękami b...
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nasz olkuski sztab poinformował, że zebraliśmy… 98 736,28 zł! To wynik pra...
Dizajn jest dla ciebie

Dizajn jest dla ciebie

W dniu 18.01.2024r. w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej odbył się wernisa...
Koncert Bożonarodzeniowy

Koncert Bożonarodzeniowy

W chłodny, styczniowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultur...
Uśmiechnij się z Kiepurą

Uśmiechnij się z Kiepurą

13 grudnia w sali widowiskowej MOK odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany...