Koncert Bożonarodzeniowy

W chłodny, styczniowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy, który przyciągnął tłumy miłośników muzyki świątecznej.

Wieczór rozpoczął dyrektor MOK - Michała Mączka, który serdecznie powitał zgromadzonych gości oraz zaprosił do wysłuchania koncertu.

Na scenie pojawił się zespół Te Deum pod kierownictwem Mateusza Filo oraz orkiestra dęta z Przegini pod batutą Patryka Mietły. Dźwięki instrumentów wypełniły przestrzeń sali, dodając uroku i podkreślając charakterystyczny klimat świątecznych melodii.

Muzycy zaprezentowali niezwykłe aranżacje dobrze znanych kolęd, takich jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, przesycone nowoczesnym brzmieniem. Ich wykonanie wzbudziło entuzjazm i wzruszenie wśród widzów, tworząc niepowtarzalną, świąteczna atmosferę.

Oprócz tradycyjnych kolęd muzycy zagrali  również pastorałki oraz piosenki świąteczne takie jak „Feliz navidad”, ”Pastorałka od serca do ucha” „Merry Christmas” oraz rzadko śpiewaną kolędę  „Uciekali” znaną z musicalu Metro. Podczas koncertu po raz pierwszy na olkuskiej scenie zabrzmiała kolęda „Śpiewajmy dziś”, do której słowa oraz muzykę napisał utalentowany Mateusz Filo.

Na zakończenie koncertu muzycy podziękowali publiczności za gorące przyjęcie i wspólną radość, a licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Koncert Noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na długom pozostanie w pamięci słuchających.Aktualności

Bella Italia

Bella Italia

19 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Końcoworoczny Państ...
Pod wielkim dachem nieba

Pod wielkim dachem nieba

14 czerwca na dziedzińcu Podziemnego Olkusza odbył się koncert poezji śpiew...
Wernisaż wystawy studentek OUTW

Wernisaż wystawy studentek OUTW

Ściany Galerii Interferencje w Podziemnym Olkuszu dawno nie mieniły się tak...
Zakończenie roku OUTW

Zakończenie roku OUTW

Tego jeszcze nie grali… Tegoroczne zakończenie roku akademickiego OUTW na d...
Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Jak zwykle radośnie i uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku artystyczne...