Tam gdzie na mnie czekasz

Czy potraficie zobaczyć baranka przez ściany drewnianej skrzynki? Jeśli tak, to znaczy, że dziecko w was ma się dobrze, wasz Mały Książę pełen ciekawości poznaje świat.

3 kwietnia po raz kolejny na scenie MOK w Olkuszu mieliśmy możliwość podziwiania znakomitego musicalu, opartego na motywach „Małego Księcia”. Po październikowej premierze wiadomo było, że spektakl odniósł ogromny sukces, toteż pełna sala nikogo nie dziwiła.
Musical powstał z myślą o młodzieży, jednak zachwycają się nim i dorośli widzowie.

Trudno uwierzyć, że aktorami są amatorzy. Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Od początku” powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu przy współpracy Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”. Młodzież w wieku od 12 do 20 lat pokazała, co potrafi talent wsparty wielomiesięczną ciężką pracą.

Przedstawienie zapiera dech w piersi. Jest dynamiczne, kipiące energią, ale i refleksyjne. Taniec, akrobacje, śpiew – znakomicie wykonane piosenki Kwiatu Jabłoni, Korteza, Karoliny Czarneckiej, Sound’n’Grace, piosenki z bajek Disney’a i musicalu Metro czy Orkiestry Męskie Granie.

Powiązanie Małego Księcia z losem młodzieży, przeciętnych uczniów, to pomysł niezwykle trafny. Ogromna wrażliwość, samotność wśród ludzi, poczucie niezrozumienia, czyhające wokół zagrożenia, poszukiwanie sensu życia i przyjaźni; pierwsze zauroczenia i rozstania, ból, lęk, budowanie zasobów i odkrywanie własnej siły.

W tej interpretacji nie wędrujemy z Małym Księciem po różnych planetach. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ istnieją prawdy uniwersalne, które pukają do naszych serc w każdym miejscu na ziemi.
„Tam, gdzie na mnie czekasz” – to musical w reżyserii Iwony Pilarz, z jej autorskim scenariuszem, choreografiami Olega Sapronczyka i Doroty Makosz oraz aranżacjami muzycznymi Konrada Szlęzaka. Scenariusz spektaklu, w którym dialogi oparto na fragmentach „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.


Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...