Powroty i sukcesy

6 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Krystyny Małgorzaty Dołowskiej „Powroty”. Wystawa ta jest trzecią częścią większego cyklu pt. Archeologia Czasu.

Krystyna Małgorzata Dołowska, artysta fotograf, jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTiT im. St. Schillera w Łodzi.
Sprawuje funkcję Prezesa Zarządu i Prezydenta Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie.
Od 1992 roku jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych.
Od 1998 roku prowadzi grupy twórcze, obecnie AFA9.
W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, udziały w wystawach zbiorowych, prelekcje i spotkania autorskie.
Została uhonorowana wieloma medalami, odznakami i dyplomami za działalność na rzecz fotografii polskiej m. in. Zasłużony działacz kultury, Złoty medal Zasłużony dla fotografii polskiej, Brązowy medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis''.

Wystawa „Powroty” obejmuje 50 prac w formacie 30x45 cm w technice czarno-białych wydruków z plotera. Prace zostały dobrane w pary, tzw. dyptyki.

Zdjęcia były już prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych artystki, zatem ekspozycję można uznać za swego rodzaju podsumowanie wieloletniej pracy.

Wystawa robi bardzo duże wrażenie, wywołuje nostalgię i skłania do refleksji. Serdecznie zapraszamy.

Otwarcie wystawy nie było jedynym wydarzeniem tego dnia. Dwojgu instruktorom MOK Olkusz – Katarzynie Leszczyńskiej-Kaszubie oraz Adamowi Sowuli Kapituła Fotoklubu RP przyznała medale ustanowione decyzją Zarządu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej „Za Fotograficzną Twórczość”. Jest to gratyfikacja i uznanie dla osób, które swoją twórczością przyczyniły się do rozwoju sztuki fotograficznej w Polsce.

Medale wręczyła Prezes Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Małgorzata Dołowska podczas otwarcia swojej indywidualnej wystawy ”Powroty”.

Jak zauważył Dyrektor MOK Michał Mączka, to kolejne sukcesy ludzi powiązanych z MOK-iem. Niedawno w kategorii "Album Roku Muzyka Dziecięca" Czesław Mozil otrzymał Fryderyka za album "Inwazja Nerdów". W nagraniu jednego z utworów – "Jestem Batmanem" – brał udział młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Chwalimy się, ale sukcesów nigdy za wiele!

Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...