14 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty wernisaż I Olkuskiego Konkursu Fotograficznego dla Seniorów „Ziemia Olkuska – krajobraz, architektura, fotografia uliczna”.
Rozpoczął się prezentacją filmu grupy multimedialnej OUTW Foto Senior, prowadzonej przez uzdolnionego fotografika Jana Gwoździa. Po prezentacji nastąpiło rozstrzygnięcie wyników Konkursu.
Na konkurs napłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym, które można i warto obejrzeć w holu MOK-u.
Wernisaż oficjalnie otworzyła Elżbieta Matonóg, Kierownik Działu Artystycznego MOK. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, kwiaty i gratulacje, a od zwiedzających wystawę wyrazy uznania.
Jan Gwóźdź, po dwóch latach prowadzenia grupy Foto Senior, zrezygnował ze swojej funkcji, którą od przyszłego roku akademickiego obejmie Tadeusz Brodalka.
Przedstawiamy Protokół z obrad Jury I Olkuskiego Konkursu Fotograficznego dla Seniorów „Ziemia Olkuska – krajobraz, architektura, fotografia uliczna”:
„28.04.2026 odbyły się obrady Jury I Olkuskiego Konkursu Fotograficznego dla Seniorów „Ziemia Olkuska – krajobraz, architektura, fotografia uliczna”.
Jury konkursowe obradowało w składzie:
Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba
Klaudia Zub-Piechowicz
Urszula Tyńska
Jan Gwoźdź
Po zapoznaniu się z pracami oraz po przeprowadzeniu oceny zgodnie z regulaminem konkursu Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria „Krajobraz”
I miejsce – Zofia Glanowska
Wyróżnienie – Szymon Kostyra
Kategoria „Architektura”
I miejsce – Irena Włodarczyk
Wyróżnienie – Irena Czernikowska
Kategoria „Fotografia Uliczna”
I miejsce – Wiesława Kluczewska
Wyróżnienie – Tadeusz Brodalka
Dyplom za udział w konkursie
Karol Piłka
Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny nadesłanych fotografii oraz różnorodność ujęć ukazujących piękno Ziemi Olkuskiej”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym.
Joanna Szarras, MOK