Druga zasada kreski

23 września w budynku Podziemnego Olkusza odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Berlińskiego “Druga zasada kreski”.


Berliński, z zawodu księgowy, jest malarzem samoukiem. Zaczął malować w 2017 roku, kiedy to po wizycie w Luwrze postanowił wrócić do swoich zainteresowań z okresu nastoletniego i malarstwo stało się jego wielką pasją.


Zanim poświęcił się malarstwu, studiował ekonomię i muzykę. Potrafi grać na wielu instrumentach muzycznych. Jednak pędzel i farby zwyciężyły.


Druga zasada kreski to jego druga indywidualna wystawa. Jak sam o sobie mówi, jest łowcą emocji. Stara się zobrazować swoje emocje wywołane obserwacją życia. Fascynuje go druga zasada zachowania energii Émilie du Châtelet, która według artysty może zdefiniować również niektóre nasze emocje. Jeśli druga zasada kreski nadaje wartość dodaną samej kresce, jaka jest pierwsza? Według Tomasza Berlińskiego pierwsza zasada kreski dotyczy ogólnych zasad malarstwa.


Obraz to most między twórcą a treścią emocjonalną, jaką obraz posiada – uważa Berliński. Jego obrazy mają mocne, nasycone kolory. Maluje specyficznym stylem; rysunki wykonane są jedną linią – One Line Art – prekursorem tego stylu był Pablo Picasso.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.


Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...