Druga zasada kreski

23 września w budynku Podziemnego Olkusza odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Berlińskiego “Druga zasada kreski”.


Berliński, z zawodu księgowy, jest malarzem samoukiem. Zaczął malować w 2017 roku, kiedy to po wizycie w Luwrze postanowił wrócić do swoich zainteresowań z okresu nastoletniego i malarstwo stało się jego wielką pasją.


Zanim poświęcił się malarstwu, studiował ekonomię i muzykę. Potrafi grać na wielu instrumentach muzycznych. Jednak pędzel i farby zwyciężyły.


Druga zasada kreski to jego druga indywidualna wystawa. Jak sam o sobie mówi, jest łowcą emocji. Stara się zobrazować swoje emocje wywołane obserwacją życia. Fascynuje go druga zasada zachowania energii Émilie du Châtelet, która według artysty może zdefiniować również niektóre nasze emocje. Jeśli druga zasada kreski nadaje wartość dodaną samej kresce, jaka jest pierwsza? Według Tomasza Berlińskiego pierwsza zasada kreski dotyczy ogólnych zasad malarstwa.


Obraz to most między twórcą a treścią emocjonalną, jaką obraz posiada – uważa Berliński. Jego obrazy mają mocne, nasycone kolory. Maluje specyficznym stylem; rysunki wykonane są jedną linią – One Line Art – prekursorem tego stylu był Pablo Picasso.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.


Aktualności

"Panie Mateuszu"

W środę, 29 listopada, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się ...
Ławeczka w słońcu

Ławeczka w słońcu

24 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiona została komedi...
Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

17 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w niezapomnianym koncercie „Wielk...
Olkuszanie dla Niepodległej

Olkuszanie dla Niepodległej

11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, pod honorowym patronatem...

"Mieszkać w Olkuszu"

9 listopada w murach Cegielni miało miejsce otwarcie wystawy "M3, M4, M OLK...