Bella Italia

19 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Końcoworoczny Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Olkuszu - „Bella Italia – Muzyka Włoska przez wieki”.

Kolejny koncert i kolejny sukces. Nic dziwnego, brali w nim udział profesjonaliści – nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci.

Szkoła w roku 2018 obchodziła uroczyście swoje pięćdziesięciolecie; prowadzi nauczanie w zakresie gry na akordeonie, fortepianie, flecie, gitarze, klarnecie, perkusji, saksofonie, skrzypcach, trąbce i wiolonczeli, natomiast na zajęciach zbiorowych: rytmiki, kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych. W szkole funkcjonuje chór, Big Band, zespoły smyczkowe, rytmiczny i inne kameralne.

Dzisiejszy koncert podsumowujący pracę uczniów i nauczycieli był okazją do przypomnienia ważniejszych wydarzeń minionego roku, przedstawienia wyróżniających się uczniów i bardzo wielu podziękowań. Dyrektor szkoły Kamil Gumiela nie zapomniał o nikim związanym ze szkołą, ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli, uczniów, pracowników administracji oraz absolwentów.

Wiceburmistrz Marcin Wiercioch spontanicznie zabrał głos, wspominając swoje dwudziestoletnie nauczanie w tej placówce.

Drugi ze znanych absolwentów, Dyrektor MOK Michał Mączka, grał tego wieczoru na gitarze basowej. Przyjął podziękowania w imieniu swoim i pracowników zapewniających udany przebieg imprezy.

Koncert był przepiękny. Dobór utworów, które chyba każdy zna i kocha, był niewielką częścią sukcesu – najważniejszą było znakomite ich wykonanie przez utalentowanych młodych artystów w pełni docenione przez zachwyconą publiczność.

Gratulacje dla wszystkich nauczycieli i wspaniałych młodych muzyków, których bez wątpienia czeka wielka kariera.

Aktualności

Ale cyrk!

Ale cyrk!

21 lipca po południu na olkuskim rynku czekały na chętnych radosne, kolorow...
Kino plenerowe

Kino plenerowe

Jedną z wakacyjnych atrakcji oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ol...
Tajemnice zamku Czocha

Tajemnice zamku Czocha

20 lipca na rabsztyńskim zamku zagościli przedstawiciele Łużyckiego Towarzy...
Zdrowo i Sportowo

Zdrowo i Sportowo

To nowy program Centrum Uśmiechu i z nim właśnie artyści zawitali 17 lipca ...
Letni Festiwal Organowy

Letni Festiwal Organowy

12 lipca rozpoczął się Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 202...