Dziadek do Orzechów – Grand Royal Ballet

Termin wydarzenia:

9 grudzień 2023

Na deskach Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury już w Olkuszu 9.12.2023 o godzinie 18:00 „Dziadek do Orzechów” to niezwykłe wydarzenie, które przenosi nas w magiczny świat baśni i muzyki. Spektakl, w wykonaniu Grand Royal Ballet, jest pełen emocji, talentu i piękna.

Historia rozpoczyna się w trakcie wigilijnej uroczystości, gdzie młoda dziewczynka, Klara, otrzymuje prezent od tajemniczego dziadka – złoty orzech. Przygoda Klary rozpoczyna się, gdy wieczorem zasnęła i została uwolniona ze snu przez Dziadka do Orzechów. Razem wyruszają w magiczną podróż do Krainy Słodyczy.

Wspaniałe układy choreograficzne, wykonane przez wirtuozów tańca Grand Royal Ballet, są oszałamiające. Klasyczny balet w połączeniu z nowoczesnymi interpretacjami tworzą niepowtarzalną atmosferę na scenie. Tancerze poruszają się w eleganckich kostiumach, tworząc dynamiczne i harmonijne kompozycje.

Muzyka Piotra Czajkowskiego, która towarzyszy spektaklowi, wprowadza nas w niezwykły nastrój. Melodie doskonale oddają emocje i wydarzenia na scenie, zachwycając zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Od pierwszych dźwięków muzyki wciągamy się w magię tego przedstawienia. Z każdą kolejną sceną doświadczamy różnorodnych wrażeń – momenty pełne radości, tajemnicy, czy nawet lekkiego napięcia. Przez cały czas trzymamy kciuki za Klare, zakochujemy się w tańcu Dziadka do Orzechów i zachwycającej gracji baletowych postaci.

„Dziadek do Orzechów” w wykonaniu Grand Royal Ballet to spektakl, który zapada w pamięć na długo. To prawdziwa uczta dla zmysłów, która przenosi nas w świat marzeń i fantastycznych opowieści. Nie
możemy przegapić tej wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w magii baletu i doświadczyć sztuki na najwyższym poziomie.

Zapraszamy.

Koncert w wykonaniu Laureatów Olkuskiej Nagrody Artystycznej oraz  Artystów Olkuskich

Koncert w wykonaniu Laureatów Olkuskiej Nagrody Artystycznej oraz Artystów Olkuskich

10 maja 2024 o godzinie 19:00 zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen muz...
„Wiersze bez tekstu”

„Wiersze bez tekstu”

Klub Literacki MOK w Olkuszu zaprasza na performatywną prezentację „Wierszy...
Otwarcie sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Otwarcie sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

To już tradycja, że wspólnie z władzami Olkusza otwieramy sezon turystyczny...
Dni Olkusza 2024 - zgłoszenia występów

Dni Olkusza 2024 - zgłoszenia występów

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza zespoły, solistów i inne grupy d...