Wielka Gala Muzyki Rozrywkowej

Ach, co to był za wieczór! Oby częściej takie premiery będące ucztą dla duszy.

12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu codzienność rozświetliła nam Wielka Gala Muzyki Rozrywkowej z udziałem najjaśniej błyszczących gwiazd polskiej sceny: Grażyny Brodzińskiej, Anny Sokołowskiej, Jacka Wójcickiego i Darka Kordka oraz Orkiestry Arte Symfoniko złożonej ze znakomitych instrumentalistów pod kierownictwem Mieczysława Smydy.

Scenariusz i reżyseria redaktor Łukasz Lech, który z właściwym sobie polotem i humorem prowadził widowisko, nie żałując dowcipów i anegdot.

Orkiestra brzmiała fantastycznie, a w sekcji smyczków, uwaga, uwaga… nasz dyrektor Michał Mączka pięknie grający na altówce!

Kiedyś pisałam „muzyczna podróż przez dziesięciolecia”; teraz też mogłabym tak napisać, ale od razu zaznaczam, to była podróż Rolls-Roycem. Szyk, elegancja i lekkość.

Nazwiska artystów mówią same za siebie; w mistrzowskim wykonaniu wysłuchaliśmy najpiękniejszych, znanych wszystkim utworów polskich i zagranicznych. Była operetka i muzyka filmowa i ognisty karnawał… Tańce par widzów na scenie i wspólne śpiewanie. Owacje i rzęsiste oklaski, od których aż piekły ręce.

Reszta wieczoru też zapowiadała się nieźle, bowiem wszyscy obiecaliśmy, że „czerwone wino będziemy sączyć aż po brzask”.

To, że impreza była udana, można poznać po twarzach ludzi opuszczających widownię. Jeśli tak jak dziś są odprężone i roześmiane, to znaczy, że sukces był pełen.

Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...