Tam, gdzie na mnie czekasz

25 października na Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyła się premiera autorskiego musicalu, opartego na motywach „Małego Księcia”,Tam gdzie na mnie czekasz”. Bilety na przedstawienie rozeszły się błyskawicznie, dlatego w dniu premiery zaplanowano aż dwa spektakle.

Przedstawienie powstało z myślą o młodzieży - do niej było kierowane i przez nią stworzone. Aktorami są amatorzy, jednak spektakl nie traci ani trochę na profesjonalizmie – zadbano zarówno o wymowny przekaz słowny, jak i bogatą, ale jednocześnie atrakcyjną dla młodzieży warstwę muzyczno-taneczną.


O teatrze:

Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Od początku” powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu przy współpracy Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”. Od stycznia młodzież w wieku 12-20 lat z Olkusza i pobliskich miejscowości rozpoczęła pracę nad musicalem pod okiem choreografów i trenera wokalnego. Nie tylko uczyli się śpiewu, tańca i gry aktorskiej, ale aktywnie współtworzyli scenariusz spektaklu.


O spektaklu:

A gdyby Mały Książę, chłopiec z asteroidy B-612, zamiast na Saharze wylądował w olkuskiej szkole? Gdyby zamiast z problemami dorosłego pilota, musiał zmierzyć się z przeciwnościami, które dziś spotykają przeciętnego ucznia? Czy czułby się samotny i odrzucony? Czy znalazłby przyjaciela? Czy obroniłby się przed pokusami? Czy udałoby się ochronić go przed współczesnymi zagrożeniami?

Spektakl wypełniony był piosenkami Kwiatu Jabłoni, Korteza, Karoliny Czarneckiej, Sound’n’Grace, piosenkami z bajek Disney’a i musicalu Metro oraz Orkiestry Męskie Granie…

Widzowie zostali zabrani w  niezwykłą, muzyczną, pełną tańca opowieść o przyjaźni i bólu po stracie, o samotności w tłumie i strachu, o tym, że dorośli są dziwni i nic nie rozumieją, i o tym, że nie zawsze udaje się uniknąć błędu, ale zawsze warto podążać w kierunku światła.

„Tam, gdzie na mnie czekasz” – to musical w reżyserii Iwony Pilarz, z autorskim scenariuszem, choreografiami Olega Sapronczyka i Doroty Makosz oraz aranżacjami muzycznymi Konrada Szlęzaka.

Aktualności

"Panie Mateuszu"

W środę, 29 listopada, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się ...
Ławeczka w słońcu

Ławeczka w słońcu

24 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiona została komedi...
Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

17 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w niezapomnianym koncercie „Wielk...
Olkuszanie dla Niepodległej

Olkuszanie dla Niepodległej

11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, pod honorowym patronatem...

"Mieszkać w Olkuszu"

9 listopada w murach Cegielni miało miejsce otwarcie wystawy "M3, M4, M OLK...