Tam, gdzie na mnie czekasz

25 października na Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyła się premiera autorskiego musicalu, opartego na motywach „Małego Księcia”,Tam gdzie na mnie czekasz”. Bilety na przedstawienie rozeszły się błyskawicznie, dlatego w dniu premiery zaplanowano aż dwa spektakle.

Przedstawienie powstało z myślą o młodzieży - do niej było kierowane i przez nią stworzone. Aktorami są amatorzy, jednak spektakl nie traci ani trochę na profesjonalizmie – zadbano zarówno o wymowny przekaz słowny, jak i bogatą, ale jednocześnie atrakcyjną dla młodzieży warstwę muzyczno-taneczną.


O teatrze:

Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Od początku” powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu przy współpracy Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”. Od stycznia młodzież w wieku 12-20 lat z Olkusza i pobliskich miejscowości rozpoczęła pracę nad musicalem pod okiem choreografów i trenera wokalnego. Nie tylko uczyli się śpiewu, tańca i gry aktorskiej, ale aktywnie współtworzyli scenariusz spektaklu.


O spektaklu:

A gdyby Mały Książę, chłopiec z asteroidy B-612, zamiast na Saharze wylądował w olkuskiej szkole? Gdyby zamiast z problemami dorosłego pilota, musiał zmierzyć się z przeciwnościami, które dziś spotykają przeciętnego ucznia? Czy czułby się samotny i odrzucony? Czy znalazłby przyjaciela? Czy obroniłby się przed pokusami? Czy udałoby się ochronić go przed współczesnymi zagrożeniami?

Spektakl wypełniony był piosenkami Kwiatu Jabłoni, Korteza, Karoliny Czarneckiej, Sound’n’Grace, piosenkami z bajek Disney’a i musicalu Metro oraz Orkiestry Męskie Granie…

Widzowie zostali zabrani w  niezwykłą, muzyczną, pełną tańca opowieść o przyjaźni i bólu po stracie, o samotności w tłumie i strachu, o tym, że dorośli są dziwni i nic nie rozumieją, i o tym, że nie zawsze udaje się uniknąć błędu, ale zawsze warto podążać w kierunku światła.

„Tam, gdzie na mnie czekasz” – to musical w reżyserii Iwony Pilarz, z autorskim scenariuszem, choreografiami Olega Sapronczyka i Doroty Makosz oraz aranżacjami muzycznymi Konrada Szlęzaka.

Aktualności

Bella Italia

Bella Italia

19 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Końcoworoczny Państ...
Pod wielkim dachem nieba

Pod wielkim dachem nieba

14 czerwca na dziedzińcu Podziemnego Olkusza odbył się koncert poezji śpiew...
Wernisaż wystawy studentek OUTW

Wernisaż wystawy studentek OUTW

Ściany Galerii Interferencje w Podziemnym Olkuszu dawno nie mieniły się tak...
Zakończenie roku OUTW

Zakończenie roku OUTW

Tego jeszcze nie grali… Tegoroczne zakończenie roku akademickiego OUTW na d...
Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Jak zwykle radośnie i uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku artystyczne...