Ławeczka w słońcu

24 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiona została komedia wielkiego przeboju amerykańskiej sceny teatralnej pod tytułem „Ławeczka w słońcu” autorstwa Rona Clarka.


Dwóch co – to się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w panów wstępuje nowy duch. Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system.

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem olkuskiej publiczności. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury co chwila rozbrzmiewała śmiechem i brawami.

Wspaniałe aktorstwo obsady zaskoczyło publiczność swoją głębokością i autentycznością. Główne postacie, zagrane przez utalentowanych aktorów, skradły serca widzów, przemieszczając ich przez emocjonalny rollercoaster. Dialogi, pełne mądrych refleksji i przenikliwych spostrzeżeń, zmuszały do zastanowienia się nad własnym życiem i relacjami z bliskimi.


Obsada:

Gizella Bartel w roli Adrienne

Sylwester Maciejewski w roli Harolda

Wojciech Wysocki w roli Alfreda


Aktualności

SDM w Olkuszu

SDM w Olkuszu

W piątkowy wieczór, 16 lutego, sala widowiskowa MOK rozbrzmiała dźwiękami b...
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nasz olkuski sztab poinformował, że zebraliśmy… 98 736,28 zł! To wynik pra...
Dizajn jest dla ciebie

Dizajn jest dla ciebie

W dniu 18.01.2024r. w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej odbył się wernisa...
Koncert Bożonarodzeniowy

Koncert Bożonarodzeniowy

W chłodny, styczniowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultur...
Uśmiechnij się z Kiepurą

Uśmiechnij się z Kiepurą

13 grudnia w sali widowiskowej MOK odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany...