Jarmark Wielkanocny na olkuskim rynku

Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi - w Niedzielę Palmową - w sercu Srebrnego Miasta odbył się Jarmark Wielkanocny. Spotkanie Mieszkańców Olkusza uświetnił występ zespołu Te Deum – laureata Olkuskiej Nagrody Artystycznej za 2023 rok. Przybyłym Mieszkańcom oraz Gościom życzenia złożył burmistrz Roman Piaśnik.

- Spotykamy się, by wspólnie cieszyć się nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Pozwolą Państwo, że z tej okazji złożę wszystkim tu obecnym najserdeczniejsze życzenia, aby radość z przeżywanych świąt towarzyszyła Państwu każdego dnia, dawała siłę do pokonywania trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Pogoda w Niedzielę Palmową idealnie wpisała się w powiedzenie „w marcu jak w garncu”, gdyż w krótkim czasie Olkuszanie doświadczyli deszczu, słońca i śnieżycy. Mimo kaprysów pogody atmosfera na rynku dopisała. Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, zapewnionych przez rękodzielników: Annę Basarę i Iwonę Kłeczek. Byli także podopieczni szkoły policealnej Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Warsztatów Rękodzieła Artystycznego przy Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którymi charytatywnie kieruje Bogusława Niewiara, a także Domów Dziecka w Olkuszu. Swoim kunsztem popisały się Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka i Bogucina Małego, a także Pasieka w Sercu Jury.

Pyszny, tradycyjny poczęstunek, zapewniła firma cateringowa Artur Sokół, a wsparcia organizacyjnego udzielili uczniowie olkuskiej Mundurówki. Ponadto każdy, kto miał tradycyjną palmę (co w

Niedzielę Palmową było powszechne), otrzymał drobny upominek od Mobilnego Punktu Informacji Turystycznej. Smakowite podarki z życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt rozdawał także burmistrz Olkusza.

Organizatorami Jarmarku Wielkanocnego byli burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.


Źródło: https://www.facebook.com/olkuszsrebrnemiastoAktualności

Wielka Gala Muzyki Rozrywkowej

Wielka Gala Muzyki Rozrywkowej

Ach, co to był za wieczór! Oby częściej takie premiery będące ucztą dla dus...
Ukąszona

Ukąszona

10 kwietnia na scenie olkuskiego MOK gościła po raz kolejny znana polska st...
Powroty i sukcesy

Powroty i sukcesy

6 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Krystyny Małgorzaty Dołowskiej „Powro...
Baciary

Baciary

BACIARY Było tak, jakby halny przetoczył się przez scenę. Skocznie, żywo, g...
Tam gdzie na mnie czekasz

Tam gdzie na mnie czekasz

Czy potraficie zobaczyć baranka przez ściany drewnianej skrzynki? Jeśli tak...