Dni Olkusza 2024

Nadeszły i minęły w atmosferze dobrej zabawy, jeszcze lepszych humorów i wspaniałych atrakcji. Jak co roku kolorowy, roześmiany korowód prowadzony Przez Olkuską Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą pod batutą Wiesława Drygały wkroczył na rynek. Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz dokonał uroczystego otwarcia Dni Olkusza. Imprezę prowadził niezrównany Michał Latos.

Przez dwa dni mimo zmiennej pogody pod hasłem „a może wytrzyma” (nie wytrzymywało długo) odbywały się liczne występy i pokazy na naprawdę wysokim poziomie.

Występowali uczniowie szkół z Olkusza i sąsiednich miejscowości, pracownie taneczna i wokalna MOK, Teatr Muzyczny MOK Od Początku, Klub sportowy Flika, Emila Mirek, Pracownia Pozytywka oraz Olkuska Szkółka Baletowa. Ognisko Artystyczne Żaczek, Ognisko Muzyczne Dodi Art. Niestety, z powodu deszczu nie wystąpiła WENA.

Pierwszego dnia wystąpiły zespoły Acjaton i Enej oklaskiwane przez licznych fanów. Jako chwilowy solista zespołu Enej wystąpił Maciek Maj z Glutów i poradził sobie nieźle!

Był też taniec duchów, czyli Silent Disco.

W niedzielę trwały występy, dzieci i młodzież były fantastyczne, zaś wieczorem – dwie kolejne gwiazdy – przed oczekiwanym zespołem Pectus zaprezentował się zespół wokalno-instrumentalny MOK. Sami słyszeliście – gwiazda, prawda?

Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych i szalały w wesołym miasteczku obwieszczając swoje zadowolenie głośnymi okrzykami, a w przerwach opychały się słodyczami, bo podczas takiego święta rodzice przymykali oko.

Bawili się świetnie i mali, i duzi, młodzi i trochę starsi, a gdy światła laserów zamigotały w powietrzu było żal, że to już…


Polecamy relacje z przebiegu imprezy:

https://www.facebook.com/olkuszsrebrnemiasto


Aktualności

Bella Italia

Bella Italia

19 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Końcoworoczny Państ...
Pod wielkim dachem nieba

Pod wielkim dachem nieba

14 czerwca na dziedzińcu Podziemnego Olkusza odbył się koncert poezji śpiew...
Wernisaż wystawy studentek OUTW

Wernisaż wystawy studentek OUTW

Ściany Galerii Interferencje w Podziemnym Olkuszu dawno nie mieniły się tak...
Zakończenie roku OUTW

Zakończenie roku OUTW

Tego jeszcze nie grali… Tegoroczne zakończenie roku akademickiego OUTW na d...
Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Zakończenie roku artystycznego w pracowniach MOK

Jak zwykle radośnie i uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku artystyczne...