Koncert "Cywilizacja życia"

W dniu 5 listopada sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się miejscem wyjątkowej uroczystości, która poświęcona została pamięci i dziedzictwu papieża Jana Pawła II. Koncert papieski, noszący hasło „Cywilizacja życia”, odbył się pod honorowym patronatem Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.


Zgromadzoną publiczność powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka. Na scenie wystąpiły zespoły Te Deum i Tibi Dabo, które poprzez perfekcyjnie dobrane i wykonane utwory dostarczyły publiczności chwil wzruszenia. W wydarzenie zaangażowani byli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Cały koncert poprowadziła Nikola Oleksak, a wybrane teksty recytował Radosław Wiśniewski. Ich wystąpienie to doskonały przykład zaangażowania młodego pokolenia w kontynuację dziedzictwa papieża.


Scenariusz koncertu został starannie przygotowany przez Annę Brandegger-Miśków, która jako reżyser zadbała o spójność przekazu i głębię przesłania, na zakończenie wyrażając serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Kilka spontanicznych i wzruszających słów wygłosił również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Marcin Wiercioch. Koncert „Cywilizacja życia” połączył na jednej scenie dwa pokolenia, które stworzyły niezapomniane widowisko muzyczne i duchowe przeżycie, będące wspaniałym przykładem jedności, której w dzisiejszym świecie doświadczamy coraz mniej.Aktualności

"Panie Mateuszu"

W środę, 29 listopada, sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się ...
Ławeczka w słońcu

Ławeczka w słońcu

24 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiona została komedi...
Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

Wielka Gala Wiedeńska z Operetką i Humorem!

17 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w niezapomnianym koncercie „Wielk...
Olkuszanie dla Niepodległej

Olkuszanie dla Niepodległej

11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, pod honorowym patronatem...

"Mieszkać w Olkuszu"

9 listopada w murach Cegielni miało miejsce otwarcie wystawy "M3, M4, M OLK...