Koncert "Cywilizacja życia"

W dniu 5 listopada sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się miejscem wyjątkowej uroczystości, która poświęcona została pamięci i dziedzictwu papieża Jana Pawła II. Koncert papieski, noszący hasło „Cywilizacja życia”, odbył się pod honorowym patronatem Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.


Zgromadzoną publiczność powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka. Na scenie wystąpiły zespoły Te Deum i Tibi Dabo, które poprzez perfekcyjnie dobrane i wykonane utwory dostarczyły publiczności chwil wzruszenia. W wydarzenie zaangażowani byli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Cały koncert poprowadziła Nikola Oleksak, a wybrane teksty recytował Radosław Wiśniewski. Ich wystąpienie to doskonały przykład zaangażowania młodego pokolenia w kontynuację dziedzictwa papieża.


Scenariusz koncertu został starannie przygotowany przez Annę Brandegger-Miśków, która jako reżyser zadbała o spójność przekazu i głębię przesłania, na zakończenie wyrażając serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Kilka spontanicznych i wzruszających słów wygłosił również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Marcin Wiercioch. Koncert „Cywilizacja życia” połączył na jednej scenie dwa pokolenia, które stworzyły niezapomniane widowisko muzyczne i duchowe przeżycie, będące wspaniałym przykładem jedności, której w dzisiejszym świecie doświadczamy coraz mniej.Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...