Anioł i fotografia

Dzisiejszy „wykładowy” czwartek w OUTW przebiegł bardzo atrakcyjnie.

Pierwszy na scenie MOK pojawił się Jan Gwóźdź, zapalony artysta-fotografik, który został doceniony w VII Konkursie fotograficznym UTW „Fotografia Muzyką duszy”, zorganizowanym przez UTW Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Na konkurs nadesłano 408 zdjęć z 37 uniwersytetów. Jan Gwóźdź zdobył III miejsce w kategorii architektura pracą „Na szkle malowane”.

Po serdecznych gratulacjach i wyrazach uznania Jan Gwóźdź pokazał prezentację multimedialną o makrofotografii. To było piękne i niezwykłe, feeria barw, dostojny taniec kolorów i faktur działający wręcz hipnotyzująco.

A gdzie anioł? Pojawił się i anioł. Kierownik Działu Artystycznego Elżbieta Matonóg zapowiedziała recital Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej, kobiety o anielskim głosie.

Kiedy Kasia dowiedziała się o swojej diagnozie, mogła zamknąć się w domu i zacząć podejrzliwie wsłuchiwać w niepokojące sygnały płynące ze swoich organów. Jednak dokonała innego wyboru. Wyszła z domu, aby pomagać ludziom. Stała się rzeczniczką osób niepełnosprawnych, niezmordowanie działając na ich rzecz jako Wiceprzewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Członek Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, Przewodnicząca PTSR Oddziału w Sławkowie, Radna Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego.

Nie jest Walkirią uzbrojoną we włócznię. To ciepła, serdeczna, łagodna, otwarta na potrzeby innych kobieta, wśród przyjaciół zwana aniołem. Nie jeździ na skrzydlatym koniu, tylko na wózku inwalidzkim, ale skrzydła dyskretnie stulone na plecach ma.

Jedną z pasji Kasi jest śpiew. Śpiewa od lat, wielokrotnie nagradzana na przeróżnych konkursach, wydała dwie płyty, wciąż się doskonali, od trzech lat bierze udział w zajęciach Szkoły Musicalu w Bukownie i występuje w musicalach finałowych – w tym roku – w „Akademii Dobra i Zła”.

Koncert, którego wysłuchaliśmy dzisiaj, poruszył wszystkich. Magia spłynęła na salę widowiskową i trwała nieprzerwanie aż do ostatniej nuty.

Piosenki mniej i bardziej znane, ale wszystkie z duszą, z przesłaniem.

Serdeczne, rzęsiste brawa i na bis piosenka „Szukaj mnie”. Mamy dobrą wiadomość, nie będzie to konieczne, Kasia zgodziła się jeszcze u nas wystąpić.

Aktualności

Orkiestra bez instrumentów

Orkiestra bez instrumentów

29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy sekcji teatralnej prowadzonej...
Sto lat polskiej piosenki

Sto lat polskiej piosenki

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień...
Koncert dla przyjaciół

Koncert dla przyjaciół

Pogoda w piątek była niezbyt przyjazna dla ludzi, ale przed siedemnastą się...
Anna Singh i Hokus-Pokus

Anna Singh i Hokus-Pokus

23 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Anny Singh Hokus-Po...
III Olkuski Konkurs Taneczny

III Olkuski Konkurs Taneczny

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się III Olkuski Konkurs ...