XXV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Podczas jubileuszowych, XXV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego wiele atrakcji przygotowało Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego.


Z wikliny powstałeś – autorskie oprowadzanie po Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego z Jakubem Kornhauserem, Wiklinowe sploty i wyploty – plenerowy pokaz plecionkarski z opowieścią Katarzyny Kowalskiej oraz Sztuka wikliny – oprowadzanie po wystawie z projektantką wzornictwa Czesławą Frejlich. Muzeum wypełniają wspaniałe, unikalne wiklinowe meble, makaty, patery, pejzaże, portrety oraz efektowne strojeńce wykonane przez słynnego designera Władysława Wołkowskiego, zwanego Michałem Aniołem od wikliny.


Od pewnego czasu wiklina wróciła do łask w formie żywej architektury. W ogrodach pojawiają się żywe płoty, altany, podpory czy tunele.


Taką ciekawostkę można obejrzeć w ogrodzie przy dworku Machnickich. W kwietniu przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Kultury wraz z grupą wikliniarzy i plecionkarzy oraz chętnych mieszkańców Olkusza, podczas akcji „Plecie się!”, wypletli i zasadzili ławkę, którą, jako żywy mebel, można obejrzeć na dziedzińcu muzeum.

Aktualności

Ale cyrk!

Ale cyrk!

21 lipca po południu na olkuskim rynku czekały na chętnych radosne, kolorow...
Kino plenerowe

Kino plenerowe

Jedną z wakacyjnych atrakcji oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ol...
Tajemnice zamku Czocha

Tajemnice zamku Czocha

20 lipca na rabsztyńskim zamku zagościli przedstawiciele Łużyckiego Towarzy...
Zdrowo i Sportowo

Zdrowo i Sportowo

To nowy program Centrum Uśmiechu i z nim właśnie artyści zawitali 17 lipca ...
Letni Festiwal Organowy

Letni Festiwal Organowy

12 lipca rozpoczął się Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 202...