Tam, gdzie na mnie czekasz – autorski musical na motywach “Małego Księcia”

Tam, gdzie na mnie czekasz

Tam, gdzie na mnie czekasz – autorski musical na motywach “małego Księcia” – PREMIERA 25.10.2023 GODZ. 18.00 – sala widowiskowa MOK.

A gdyby Mały Książę, chłopiec z asteroidy B-612, zamiast na Saharze wylądował w olkuskiej szkole? Gdyby zamiast z problemami dorosłego pilota, musiał zmierzyć się z przeciwnościami, które dziś spotykają przeciętnego ucznia? Czy czułby się samotny i odrzucony? Czy znalazłby przyjaciela? Czy obroniłby się przed pokusami? Czy udałoby się ochronić go przed współczesnymi zagrożeniami?

            W naszym spektaklu, nie zobaczycie pilota i Sahary, ani nawet Małego Księcia. Chyba że… odnajdziecie go w każdym, kogo zobaczycie na scenie, a może nawet w sobie… Może usłyszycie go w piosenkach Kwiatu Jabłoni, Korteza, Karoliny Czarneckiej, Sound’n’Grace, piosenkach z bajek Disney’a i musicalu Metro czy też Orkiestry Męskie Granie…

            Zabieramy Was w niezwykłą, muzyczną, pełną tańca opowieść o przyjaźni i bólu po stracie, o samotności w tłumie i strachu, o tym, że dorośli są dziwni i nic nie rozumieją, i o tym, że nie zawsze udaje się uniknąć błędu, ale zawsze warto podążać w kierunku światła…

            „Tam, gdzie na mnie czekasz” – to musical w reżyserii Iwony Pilarz, z autorskim scenariuszem, choreografiami Olega Sapronczyka i Doroty Makosz oraz aranżacjami muzycznymi Konrada Szlęzaka. Scenariusz spektaklu, w którym dialogi oparto na fragmentach „Małego Księsia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, może być doskonałym wstępem do rozmowy o tej lekturze i jej aktualności, a także o problemach i emocjach każdego młodego człowieka.

Podziel się tą informacją

Skip to content