I Urodziny Podziemnego Olkusza

Urodziny Podziemnego Olkusza

Rok temu, 21 maja, Podziemny Olkusz otwarł swoje podwoje. 

Bardzo szybko stał się atrakcją turystyczną znaną w Polsce. Ciekawa i znakomicie zaprojektowana trasa multimedialna zachwyca turystów, którzy deklarują chęć powrotu w to niezwykłe miejsce. W Podziemnym Olkuszu odbywają się również imprezy kulturalne – koncerty i wystawy, warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci oraz wydarzenia przybliżające historię Srebrnego Miasta. Dziś Podziemny Olkusz świętował swoje pierwsze urodziny.

Od południa do późnej nocy na dziedzińcu trwał program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. 
Było mnóstwo ciekawych stoisk – rękodzielnicze, z biżuterią, świecami, kowalstwem artystycznym, przysmakami – tu pięknie zaprezentowały się gospodynie z Bogucina Małego, a chleb ze smalcem PSS Społem zrobił furorę. Winnica Kresy zapraszała na degustację win, a zwolennicy zdrowego trybu życia podziwiali pokazy fitness.

Były pokazy rycerskie i opowieści o życiu w średniowieczu, można było ulepić naczynie z gliny i przyjrzeć się pracy kowala.

Na dzieci czekały quizy i malowanie olkuskich trojaków. Wielu chętnych zgłosiło się na wieczorne zwiedzanie Podziemnego Olkusza.

Po południu dali koncert młodzi artyści z Ogniska Muzycznego DodiArt, a wieczór należał do Moniki Korpusik i zespołu Etnos-Fos.

Choć przewidywano burze, pogoda przez cały dzień była przepiękna – słoneczny prezent na I urodziny Podziemnego Olkusza.

Podziel się tą informacją

Skip to content