Spotkanie integracyjne OUTW

Spotkanie integracyjne OUTW

Było trochę strachu, że pogoda wywinie nam paskudny numer, ale zachowała się przyzwoicie i spotkanie integracyjne OUTW przebiegło w znakomitych warunkach atmosferycznych oraz wszelakich innych.

20 października przy chacie Kocjana studenci OUTW zawierali nowe znajomości, cementowali stare i bawili się w doskonałych nastrojach przez całe popołudnie.

Słońce świeciło jak w środku lata, trzaskały polana płonące na ognisku, pachniały pieczone kiełbaski. Ptaki śpiewały pełna piersią, a konkurencję robiły im wokalistki, które towarzyszyły grającemu cudnie na klawiszach Henrykowi Trzcionkowskiemu. „Mają po sześćdziesiąt lat, mają swój beztroski świat, swoje ścieżki, które wiodą ich w nieznane”…

Wkrótce zaczęły się tańce na trawie całkowicie zaprzeczające mniejszej sprawności seniorów.

Tego dnia obchodziliśmy także Europejski Dzień Seniora; swoje życzenia przekazali: Dyrektor MOK Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego Elżbieta Matonóg, Przewodnicząca Rady Seniorów Małgorzata Winiarczyk.

Z tej okazji niespodzianką dla seniorów była wizyta rycerza Łukasza z Leo Corde, Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstruktorów Historycznych, który gładko przeniósł widzów do epoki średniowiecza.  

Przy wydatnej pomocy kilkorga studentów i dużej uciesze pozostałych Łukasz zaprezentował ówczesne stroje „cywilne” – w zależności od statusu społecznego oraz rycerskie.

Opowieści i pokazy średniowieczne zakończył wystrzał z hakownicy, który wzbudził popłoch wśród ptactwa oraz studentów, którzy w tym czasie zajmowali się czymś innym.

Spotkanie integracyjne uznajemy za bardzo udane. Dziękujemy pracownikom MOK za pomoc w jego przygotowaniu.

Podziel się tą informacją

Skip to content