Witaj w dziale "Nasze Skarby"

Strojeńce Polskie są dziełem Władyslawa Wołkowskiego, który tworząc je, czerpał z tradycji rycerskich i chłopskich makat. Powstanie strojeńców łączy się się z ideą mieszkania poetyckiego, której autorem był artysta.  Tytuły : "Korony Jagiellońskie", "Dzwon Zygmunta" czy "Wejście do krematorium w Oświęcimiu" wskazują no to, iż  Wołkowski inspirował się historią Polski, zarówno tą wspaniałą i wzniosłą, jak również tą tragiczną . Artysta łączy w strojeńcach różne techniki i materiały. Prezentowane tu dzieła powstały w latach 70 -tych i są przykładem na to, jak zróżnicowane formy przyjmowały Strojeńce Polskie.

Środki na zakup Strojeńców Polskich pozyskane z funduszy Ministrestwa Kultury i Diziedzictwa Kulturowego.

MKiDN kolor mini

Foto 1    Foto 2