Agnieszka Piktas, od 4 lat należąca do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w IV edycji konkursu fotograficznego „HumanDOC Proclub Camera”, organizowanego w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC , w honorowej kategorii Jasna Strona Kadru za pracę „A gdybym była mewą...„ 

GALA 6

Celem Konkursu jest promowanie poprzez pozytywną fotografię wartości takich jak miłość, pokój, szacunek, integracja, ochrona życia i środowiska naturalnego, wolontariat i każda gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. JASNA STRONA KADRU to idea, która ma zachęcić wszystkich do fotografowania i pokazywania pozytywnych aspektów życia oraz przyjaznych relacji społecznych.
Wystawa pokonkursowa prezentowana jest w warszawskiej Kinotece. 

GALA 8

Oprócz ostatniej nagrody zdjęcia Agnieszki Piktas wielokrotnie były wyróżniane na stronie National Geographic.
Agnieszka tak mówi o swojej pasji: - Fascynuje mnie siła i wdzięk natury, moment autentycznego życia przyrody. W fotografii ważne jest dla mnie to, że pozwala zatrzymać czas, spostrzec utrwalony na zdjęciu fragment rzeczywistości, której w naszej zabieganej codzienności nie zawsze zdążymy się przyjrzeć.

Staram się więc patrzeć i utrwalać kruchość i ulotność chwili, przemawiać do uczuć odbiorcy, nawiązywać dialog z jego wrażliwością. Magia fotografii polega na tym, że kiedy robisz zdjęcie, zostaje w nim cząstka twojej duszy, którą przekazujesz innym.

Swoje umiejętności Agnieszka doskonali w Pracowni Fotograficznej MOK w Olkuszu, gdzie wieloletnim instruktorem jest fotografik Adam Sowula. Twórcze rozmowy o fotografii, o tym jak ważny jest szacunek dla obrazu, dobra kompozycja oraz że zdjęcie zaczyna się „malować” przed naciśnięciem spustu migawki, przyczyniły się do jej rozwoju artystycznego.

Wciąż można zapisać się  do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy na spotkania:  środy i piątki od 16.00 Pracownia Fotograficzna p. 26. Dodajcie swojej pasji skrzydeł!   

Fot. Wszebor Gawiński