Rabsztyńska Akademia Rycerska baner

Rabsztyńska Akademia Rycerska to cykl spotkań prowadzonych przez Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde”, poświęconych zapoznaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z podstawami fechtunku mieczami.

W Akademii organizowane będą sparingi z użyciem bezpiecznego oręża, a także warsztaty z innych broni. Podczas trwania Rabsztyńskiej Akademii Rycerskiej będzie można opanować również podstawy:
-łucznictwa,
-rzutu toporami,
-rzutu włócznią,
-obsługi broni czarnoprochowej
i innych.
Wstęp na zajęcia jest w cenie biletu na Zamek, a podczas ćwiczeń udostępniony będzie sprzęt ochronny i broń treningowa. Pod okiem naszych doświadczonych trenerów będzie można rozwijać umiejętności, które sprawdzimy podczas turnieju rycerskiego 2-3 lipca 2022 roku.Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele:

- od 12:00 do 14:00 - ćwiczenia umiejętności praktycznych sztuki rycerskiej,

- od 14:00 do 15:00 - opowieści historyczne, zabawy, poznanie kultury średniowiecza.

Treningi prowadzone będą na wolnym powietrzu, w przypadku opadów pod zadaszeniem.Nasi trenerzy:

Mirosław Markowski h. Prus III
Aktualny wicemistrz Polski w walkach 2 vs. 2, doświadczony zawodnik walk rycerskich, zwycięzca wielu turniejów w kraju i za granicą. Z rekonstrukcją związany od 18 lat - tyleż samo walczy zarówno z użyciem miecza długiego oraz miecza i tarczy. Służy wiedzą z zakresu uzbrojenia ochronnego, gdyż spod jego młota wyszło kilka kompletów zbroi. Twórca wielu imprez historycznych, inicjator ligi Bojowych Hufców Południa, prezes Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Leo Corde".Piotr Yamell h. Wilczy
Uczeń Mirosława zarówno w walce jak i wytwarzaniu uzbrojenia. Zdobywca Srebrnego Pasa Grunwaldu 2016 oraz Srebrnego Miecza Grunwaldu 2017, uczestnik wielu turniejów. Słynie z niecodziennych technik i szalonych rajdów na pozycje wroga zarówno w walkach drużynowych jak i inscenizacjach bitew.Oboje od lat wspólnie uczą, bawią i motywują na wielu zamkach w Polsce np. Lipowiec, Siewierz, Ogrodzieniec, Tenczyn, Malbork oraz oczywiście Rabsztyn.Sportowe walki rycerskie to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina na całym świecie. Zanim jednak ubierze się w pełni stalowe opancerzenie, należy nieco czasu powalczyć w uzbrojeniu sportowym. Ten rodzaj zarówno broni, jak i zbroi jest wykorzystywany w turniejach dla nieletnich oraz osobnych turniejach mieczy sportowych dla dorosłych.Rabsztyńska Akademia Rycerska to odpowiedź dla wszystkich naszych stałych bywalców na imprezach „W Wehikule Czasu” podczas tegorocznych wakacji, którzy nie mogli doczekać się kontynuacji spotkań z rycerzami. Zapraszamy wszystkich chętnych: Weźcie ciepłe, wygodne rzeczy, humor i dobrych znajomych! Czekamy na Was na Zamku Rabsztyn! Jednocześnie w każdy weekend dostępna będzie kawiarnia, ciepłe napoje, ognisko, a dla tych starszych - grzaniec ;)

Serdecznie zapraszamy!

plakat rabsztyn rycerskie www