Tak jak w całym kraju oraz zagranicą, również w Olkuszu niedziela 15 stycznia 2017 r. była dniem otwarcia serc na szczytne cele. W MDK od godziny 15.00 do nocy trwały koncerty, atrakcje dla dzieci oraz licytacje. Nie zabrakło rzecz jasna Światełka do nieba. Od rana zaś, mimo zimowej aury, na ulicach naszego miasta dzielnie kwestowali wolontariusze. Dzięki nim i hojności olkuszan zebraliśmy tym razem 61.368 zł. Wszystko to dla ratowania zdrowia i życia dzieci i seniorów.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczął się u nas odprawą wolontariuszy w MDK. O godz. 8.30, zanim odebrali identyfikatory i puszki, powitani zostali przez Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Beatę Soboń – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Burmistrz serdecznie podziękował młodym ludziom za włączenie się w szlachetną akcję i życzył im owocnego kwestowania. Beacie Soboń przekazał na wielkoorkiestrową licytację dwie repliki trojaków olkuskich, srebrnych monet bitych przed wiekami w olkuskiej mennicy. Wrzucił też datek do puszki rozpoczynających zbiórkę wolontariuszy.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Zanim wyposażeni w puszki, identyfikatory i serduszka młodzi olkuszanie wyruszyli na ulice naszego miasta, pełniąca od wielu lat funkcję szefa sztabu WOŚP w olkuskim MOK Elżbieta Barnaś przekazała im związane z kwestą informacje. Jedną z ważnych, z uwagi na panującą tego dnia aurę, była wiadomość o ciepłych napojach i poczęstunkach czekających na wolontariuszy w MDK oraz Klubie Groszek, mieszczącym się w lokalu PRL u Zochy w Rynku.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Centralny plac miasta jest jednym z ulubionych miejsc wolontariuszy WOŚP. Już o godz. 9 rano spotkać tam można było kwestującą po raz dziesiąty Magdalenę Bulwę i jej siostrę Annę, które jako pierwsze odebrały tego dnia puszki i wkrótce potem trafiły na pierwszych tego dnia hojnych olkuszan.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Koncerty 25. Finału WOŚP w MDK rozpoczął występ Ogniska Muzycznego „Żaczek”, doskonale znanego olkuskiej publiczności m. in. z udziału w wielu poprzednich dobroczynnych akcjach.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Po „Żaczku” scenę sali widowiskowej MDK kolejno brali tego popołudnia we władanie: zespół Guitarstep,

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

podopieczni olkuskiej Szkoły Suzuki,

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego „DodiArt”

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

oraz członkinie zespołu wokalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Wieczór tradycyjnie należał do rockmanów. Tym razem mocne brzmienia wypełniły MDK za sprawą trzech zespołów: Enchantress,

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Hurrockaine

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

i Wotum.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Młodzi muzycy nagradzani byli gromkimi oklaskami, a nie obyło się też bez bisów.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

W przerwie między koncertami Hurrockaine i Wotum wszyscy uczestnicy olkuskiego 25. Finału WOŚP wyszli na zewnątrz, by zobaczyć wystrzelone punktualnie o godz. 20.00 ognie sztuczne – Światełko do nieba rozświetlające mroki nocy o tej samej porze w całym kraju.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Z kolei techniczne przerwy między wcześniejszymi występami wypełniły licytacje. Prowadził je Piotr Skrzynecki, doświadczony konferansjer wielkoorkiestrowych imprez. Wśród wystawionych tym razem przedmiotów jak zawsze nie zabrakło gadżetów WOŚP, ale były również podarowane przez olkuszan, m. in. wspomniane już wcześniej trojaki od burmistrza, a także obrazy, rzeźby, tomiki wierszy, vouchery. Licytacje niejednokrotnie przysparzały widowni emocjom, a bywało, że uzyskiwane kwoty zaskakiwały wszystkich.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Z myślą o najmłodszych uczestnikach olkuskiego Finału WOŚP członkowie Grupy Teatralnej Glutaminian Sodu przygotowali pokazy kuglarskie, zwierzaki-dziwaki z balonów i malowanie buziek. Rozrywki te znakomicie wypełniły czas dzieciom, gdy atrakcje na scenie milsze były nieco starszym odbiorcom.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Tymczasem w holu MDK trwało liczenie zawartości puszek wolontariuszy, których tym razem zgłosiło się 90. Łączna kwota zebranych przez nich datków, a także pochodzących z puszek wystawionych w MDK i z licytacji wyniosła ponad 61 tysięcy zł.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zebraliśmy 47,5 tys. zł. Znów mamy więc rekord! Rekordzistami wśród kwestujących kolejny rok z rzędu okazali się: Dariusz Słaboński, który zebrał 3.751,85 zł, i Rafał Węgrocki, którego puszka zawierała 3.508,42 zł.

25. Finał WOŚP w olkuskim MOK

Organizatorzy 25. Finału WOŚP w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, Grupie Teatralnej Glutaminian Sodu, Klubowi Groszek, Centrum Zabaw Dziecięcych Miśkoland, Pogotowiu Dywanowemu, Stowarzyszeniu Zamek Rabsztyn, LKS Kłos, Irenie Włodarczyk, Misi Bik, Asi Wierzbickiej-Pałce oraz pragnącym zachować anonimowość osobom, które przekazały przedmioty na licytacje.

Podziękowania należą się też wszystkim pracownikom MOK zaangażowanym w organizację sztabu oraz przygotowanie i przeprowadzenie wielogodzinnej imprezy.

Do zobaczenia za rok, sie ma!