11 czerwca na olkuskim rynku po raz czwarty świętowano Olkuskie Senioralia, których organizatorami byli Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Olkuska Rada Seniorów.

IMGP7452

Przed południem w MOK-Centrum Kultury odbył się interdyscyplinarny panel wykładowy. Część artystyczna miała miejsce na rynku. Uroczystości rozpoczął malowniczy korowód.

IMGP7450

W oślepiającym słońcu migotały zwiewne, kolorowe suknie pań i fantazyjne kapelusze.

IMGP7443IMGP7439

Na rynku żywymi barwami mieniła się wystawa prac Grupy malarskiej OUTW prowadzonej przez Klaudię Zub-Piechowicz. Pięknie prezentowała się również wystawa Grupy Rękodzieła Artystycznego pod kierunkiem Bożeny Niewiary.

IMGP7465IMGP7472

Senioralia oficjalnie otworzył Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, przekazując symboliczny klucz do bram miasta w ręce Zdzisławy Gardeły, Przewodniczącej Olkuskiej Rady Seniorów.

IMGP7496IMGP7501

Burmistrz wręczył również nagrody laureatom konkursu na logo Rady Seniorów. Pierwsze miejsce zdobył projekt Jacka Ficka, drugie ex aequo Kingi Dobrowolskiej i Nikodema Piechowicza. A i wyróżnień było sporo…

IMGP7477IMGP7609

Zdzisława Gardeła powitała wszystkich w imieniu organizatorów. Imprezę znakomicie poprowadził Maciej Nabiałek, współzałożyciel znanej i lubianej grupy teatralnej Glutaminian Sodu.

IMGP7590IMGP7617

Akcja toczyła się dynamicznie, na scenie i na parkiecie cały cza coś się działo – były koncerty, tańce i pokazy.

IMGP7510IMGP7524

Chór MOK Renesans pod dyrekcją Mirosławy Nadymus odśpiewał hymn seniora oraz kilka pogodnych utworów. Po raz pierwszy wystąpiły solistki chóru – Jolanta Krukowska i Mirosława Chochół.

IMGP7533IMGP7541

Na parkiecie podziwialiśmy pokaz utalentowanej pary tanecznej OUTW – Krystyny Wodeckiej i Stanisława Serafina.

IMGP7552IMGP7591

Fantastyczne były występy zespołów ludowych – Małych Zedermianek, Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy, a także koncert zespołu Ziemia kluczewska. Zespoły te mają w swoim dorobku wiele sukcesów i zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. A te cudne stroje ludowe…

IMGP7615IMGP7570

W innym stylu, ale równie fascynujący był występ Stowarzyszenia Klub Sportowy FLIKA. MOSiR zadbał o konkursy sportowe.

Powtórnie śpiewały Jolanta Krukowska i Mira Chochół – w minirecitalu.

IMGP7639IMGP7641

Odbył się koncert grupy instrumentalno-wokalnej IV Liceum Ogólnokształcącego.

IMGP7651IMGP7659

Na zakończenie koncert dała grupa instrumentalno-wokalna Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich.

IMGP7578IMGP7626

Wspaniała pogoda i wspaniała, ciesząca się dużym powodzeniem, radosna impreza. Czas mijał niepostrzeżenie i nikt nie wybierał się do domu na obiad, bo serwowano też poczęstunek. Dwa rodzaje zup, ciasta, pączki i inne słodycze. Wodociągi miejskie dbały o to, aby nikt się nie odwodnił, częstując pyszną wodą z cytryną i miętą.

Aż żal, że Senioralia są tylko raz w roku...