IMGP4986

18 grudnia o 18:00 w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej MOOI Studio. Wystawa jest zorganizowana przez galerię Interferencje MOK w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomacaj się”.

IMGP4977

PomacajSie to sztandarowy projekt Fundacji Kochasz Dopilnuj zajmującej się promowaniem profilaktyki prozdrowotnej i chorób nowotworowych. Jest to cykl fotografii kobiet doświadczonych rakiem piersi. Kampania trwa od lipca 2019 roku. Do tej pory udział w niej wzięło 112 pań z całej Polski. Akcja zaistniała dzięki Agnieszce Ford, pierwszej uczestniczce kampanii.

IMGP4983

Gości w imieniu swoim i Dyrektora MOK Marcina Wierciocha powitała Kierownik Podziemnego Olkusza Beata Kokoszka-Odrzywolska. Głos zabrały również: Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba prowadząca galerię Interferencje i Sylwia Elsner z ramienia Fundacji.

IMGP4994

Wszyscy w skupieniu oglądali znakomite fotografie pięknych kobiet, bo kobiety są piękne, gdy są sobą, gdy są ludźmi, którzy żyją i ślady przeżyć można wyczytać z ich ciała.

IMGP4989

Akcja #PomacajSie jest skierowana do kobiet zarówno chorych, jak i zdrowych. Walczy z lansowanym w mediach wizerunkiem kobiety – lalki perfekcyjnie wykreowanej w photoshopie, nieprawdziwej, lecz stanowiącej niedościgniony ideał, zwłaszcza dla kobiet młodych, dla których dylemat „mieć czy być” zmienia się w „być czy wyglądać”.

IMGP5001

#PomacajSie ma również za zadanie uświadomienie zdrowym osobom, jak ważna jest troska o zdrowie i regularne samobadanie.

IMGP4999

Sesje fotograficzne realizowane są przez duet MOOi Studio Anna Szołucha i Małgorzata Lakowska.

Serdecznie zapraszamy na wystawę. Do refleksji.