16, 19 i 26 listopada w ramach projektu ”Zakup Strojeńców Polskich Władysława Wołkowskiego” dofinansowanego z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Narodowa kolekcja sztuki współczesnej - odbyły się warsztaty z udziałem młodzieży ze SP nr 1 i IV LO w Olkuszu. Uczestnicy nie tylko zapoznali się z dziełami Wł. Wołkowskiego, lecz również z problemami audiodeskrypcji obiektów muzealnych. Na koniec wszyscy wcielili się w role deskryptorów i opisywali wybrane artefakty z olkuskiego muzeum.

Część młodzieży miała też okazję uczestniczyć w sesji popularnonaukowej.

IMG 0183IMG 0234 1

Jako gość honorowy prelekcję o recepcji twórczości Wołkowskiego wygłosiła online prof. Czesława Frejlich - wykładowca krakowskiej i warszawskiej ASP, kierownik Katedry Projektowania Ergonomicznego Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D, kurator licznych wystaw dizajnu.

W roli kolejnego prelegenta, a zarazem świadka historii, wystąpił Witold Olejarczyk - przyjaciel Wołkowskiego, współzałożyciel i dobry duch Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, który opowiedział o swoich spotkaniach z artystą.

Działania projektowe zwieńczy wydanie specjalnej ulotki poświęconej Strojeńcom Polskim.

MKiDN kolor 2