W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu Dzień Kobiet zawsze obchodziliśmy uroczyście. Po udanym wieczorze tłum roześmianych pań wysypywał się na ulice miasta.

Także i w tym roku Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz olkuski MOK zaprosili wszystkie panie na koncert. Z konieczności – online, ale dzięki temu ilość miejsc nie była ograniczona wielkością sali widowiskowej.

-Chciałbym wszystkim paniom podziękować za mądrość, troskliwość i ciepło, które wnosicie codziennie do naszego życia – tymi słowami rozpoczął Roman Piaśnik składanie życzeń z okazji Dnia Kobiet.

DSCF0911

Wzruszające chwile uświetnił wspaniały koncert Ilkus Quartet wiązanką pięknych utworów muzycznych. Kwartet smyczkowy w składzie: Mateusz Jędrysek (skrzypce), Aleksandra Kmiotek (skrzypce), Michał Mączka (altówka) oraz Karolina Chłostowska (wiolonczela) znany jest z fantastycznego brzmienia i bogatego repertuaru. Tym razem mogliśmy posłuchać Yesterday Johna Lennona i Paula McCartney’a i uroczego tanga Por una Cabeza skomponowanego w 1935 roku przez Carlosa Gardela i przez niego po raz pierwszy wykonanego w filmie „Tango bar”. Potem zabrzmiała jedna z najsłynniejszych ballad haevymetalowych Nothing Else Matters zespołu Metallica i znowu the Beatles z Hey Jude, a po nich Rolling in the Deep z pierwszego singla brytyjskiej piosenkarki Adele.

Bardziej lirycznie zabrzmiały utwory Viva la Vida, którym grupa Coldplay wyśpiewała w 2009 roku nagrodę Grammy w kategorii Song of the Year, oraz pieśń neapolitańska ‘O sole mio.

DSCF0923

Na koniec kompozycja Andrzeja Kurylewicza z filmu „Polskie drogi” i, jakże stosownie, Time to Say Goodbye.

Goodbye do przyszłego roku, oby podczas koncertu na żywo.