18 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował na rynku koncert trzech zespołów. Grali dla was: Jah Vesta Soundsystem, Artise & Patrick Piano, Blues Perspective.

IMGP8248IMGP8251

IMGP8249IMGP8253

JahVesta Soundsystem określa się jako najbardziej niepokorne dziecko muzyki jamajskiej. Skład ekipy: ojciec dyrektor i dziki selektor - Piti , nieokrzesany, niski, rudy, krasnolud, który oderwał się od młota i chwycił za majka, ostatnio widywany coraz częściej także za deckami - Miedzianobrody a.k.a. Rogal, pierwszy wiedźmin polskiego dancehallu parający się również samplowaniem i selekcją – Biały. Grają w ogólnopojętych i rozumianych klimatach muzyki jamajskiej. W rodzinnym Olkuszu zorganizowali cykl imprez - Reggae Hight Voltage, natomiast w Krakowie zapraszają na Southern Madness. Od 2016 roku współorganizują Dreamcatcher Rave, który odbywa się na jedynej pustyni w Europie, zgadnijcie, jakiej?

IMGP8257IMGP8260

Artise & Patrick Piano z Bukowna to młodzi raperzy uprawiający gatunek rap & FC Barcelona.
Zespół bluesowy Blues Perspective Band z Rzeszowa gra od 2013 roku. Ich muzyka oscyluje w okolicach bluesa, polskiego blues-rocka i jest mieszanką gitarowo-harmonijkowego grania o prawdziwie amerykańskim brzmieniu. Grają własne piosenki i standardy gatunku. Skład zespołu: Marcin Iżela - gitara elektryczna i wokal, Sławek Mikluszka – perkusja, Andrzej Zając - harmonijki ustne, Michał Szmigielski – piano, Michalina Mielczarek - gitara akustyczna i wokal, Darek Pożarycki - gitara basowa.

IMGP8261IMGP8267

W niezwykle upalnie popołudnie fani zespołów licznie przybyli na olkuski rynek. Różne gatunki muzyki i pełne dynamizmu występy umilały mijającą niedzielę i pozwoliły nabrać dystansu do rozpoczynającego się tygodnia.

IMGP8262IMGP8268