DSCF1255

Trwa Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 2021”. Wieczorem 25 lipca w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbył się recital organowy transmitowany również online.

 

IMGP2897

24 lipca wehikuł czasu wylądował w starożytnym Rzymie. Popołudnie spędziliśmy w towarzystwie gladiatorów.

Baner Półkolonii2021 MOK

Serdecznie zapraszamy do udziału w Artystycznych Półkoloniach z MOK Olkusz.

Zapewniamy doskonałą infrastrukturę, ciekawe zajęcia z naszymi instruktorami, wycieczki do olkuskich muzeów, kino, dyskotekę, pieczenie kiełbasek na ognisku i wiele, wiele innych atrakcyjnych rozrywek.

Uczestnikom serwujemy śniadanie i obiad z deserem.

Będzie wesoło i kolorowo!

IMGP2818

25 lipca o 19.00 zapraszamy na drugi koncert Letniego Festiwalu Organowego.

Wysłuchamy kolejnej części wykładu autorskiego Krzysztofa Urbaniaka „Rzecz o metalu i piszczałkach organowych”, a na organach zagra Radosław Kuliberda.

IMGP2860

Tym razem spotykamy się na rabsztyńskim Zamku w sobotę. 24 lipca o 13.00 czekają na was nie tylko rycerze, ale także Słowianie i gladiatorzy. Zapraszamy!

IMGP2853

18 lipca na rabsztyńskim zamku słychać było szczęk oręża i świst strzał.

logo outw 3Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu ogłasza zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku dla mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz.    

Zapraszamy w dniach od 01 do 30 września 2021 w godz. 9.00 do 14.00 do Biura OUTW (wejście od parkingu MOK). Prosimy o zachowanie środków ostrożności .

W dniu zapisów każdy uczestnik wypełnia deklarację uczestnictwa na nowy rok akademicki 2021/22 i wnosi opłatę wpisową w wysokości 70 zł.

DSCF1235

Wieczorem 16 lipca na olkuskim rynku wyświetliliśmy w kinie plenerowym komedię kryminalną „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Znakomity pastisz tzw. kina bandyckiego z Maciejem Stuhrem i Cezarym Pazurą w rolach głównych.

P1040047got

MOK Olkusz w ramach programu NCK „Konwersja cyfrowa domów kultury” otrzyma 172.100,00 zł z przeznaczeniem na kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostki w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społeczności lokalnej poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny doprowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy.

plener

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w Wakacyjnym Plenerze Plastycznym „Zamek Rabsztyn”, który trwa przez cały lipiec i sierpień.

IMGP2548

W najbliższą niedzielę na rabsztyńskim zamku znowu na wszystkich chętnych czekają rycerze.

Będzie można posłuchać, obejrzeć i wziąć udział.

Zapraszamy 18-go od 13.00 na rycerskie rozrywki.

chłop16 lipca o 21.00 zapraszamy do kina plenerowego na rynku na seans filmu „Chłopaki nie płaczą”.

Spodziewamy się, że i wy na tej komedii płakać nie będziecie…

IMGP2822

11 lipca wieczorem w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbył się koncert inauguracyjny Letniego Festiwalu Organowego „Organy Srebrnego Miasta 2021” pod patronatem honorowym Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.