Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów 2023

19 maja w Olkuszu świętowaliśmy Noc Muzeów. Zarówno Podziemny Olkusz jak i Centrum Kultury zaoferowały w tym dniu wiele bezpłatnych atrakcji.

W Podziemnym Olkuszu wiele osób skorzystało ze zwiedzania z przewodnikiem.

W Centrum Kultury można było zwiedzić trzy kolekcje muzealne: Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Ponadto goście wzięli udział w warsztatach kultury afrykańskiej, grach i loterii z nagrodami i z wielką przyjemnością próbowali smakowitych afrykańskich potraw.

Grupa teatralna Glutaminian Sodu w tym roku przygotowała bardzo kameralną etiudę teatralną “Mickiewicz? To lubię!”, której premiera odbyła się w piwnicach Podziemnego Olkusza. Nasi artyści zagrali podczas Nocy Muzeów w Centrum Kultury dwa spektakle.

W CK Glutaminian Sodu występował wielokrotnie. To tam odbyła się pierwsza Olkuska Noc Teatru, tam realizował swoje happeningi i prezentował spektakle. Jak każdy z nich, także etiuda „To lubię” była dopracowana do perfekcji, zagrana z talentem, w sposób unikalny, właściwy tylko Glutom. Dzięki nim każda Noc Muzeów pozostaje na długo w pamięci.

Reżyseria: Agnieszka Wołoszyn, Maciej Nabiałek

Piosenki: Pola Stechura, Patrycja Krymula

Wystąpili: Jolanta Wielgosz, Patrycja Krymula, Kinga Cieluch, Urszula Babiuch, Marta Kochanowska, Daria Marzec, Amelia Grzanka, Wiktoria Burdziakowska, Maciej Maj, Mikołaj Smentek, Oliwia Szkarłat, Inga Czarnul, Lena Mizgier, Hanna Filus, Milena Pieniążek, Anna Grzanka, Maria Piątek, Patryk Smentek.

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content