Wszystko jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi

Wszystko jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi

Niezrównany Glutaminian Sodu na scenie ze swoją ostatnią sztuką, która była już prezentowana na tegorocznej Olkuskiej Nocy Teatru.

Tym razem Grupa Teatralna zagrała trzy spektakle, w tym dwa dla szkół. Łącznie sztukę obejrzało sześćset osób.

Znakomicie oddany przez artystów obraz społeczeństwa ulegającego wpływom zachodnich trendów posuniętych do absurdu, jak tabletki na brokatową kupę, światełka choinkowe do męskiej brody czy wychowanie bezpieluszkowe przy jednoczesnym dystansie emocjonalnym i mentalnym do tragedii rozgrywających się w innych, nieodległych częściach świata.

Jednak gdy nadejdzie zawierucha dziejowa, która dotknie bezpośrednio nas, jak się wtedy zachowamy? Co okaże się naprawdę istotne?

To historia, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście wydarzeń za naszą wschodnią granicą.

Scenariusz: Malina Prześluga

Reżyseria: Agnieszka Wołoszyn, Maciej Nabiałek

Aranżacja piosenek oraz muzyka: Pola Stechura

Konsultacje: Kinga Matusiak – Lasecka, Daniel Lasecki

 

Wystąpili: Olga Berkowicz, Kinga Cieluch, Patrycja Krymula, Maja Banasik, Jolanta Wielgosz, Marta Kochanowska, Pola Stechura, Wiktoria Burdziakowska, Maciej Maj, Jakub Syguła, Adrian Motyka, Daria Marzec, Lena Mizgier, Inga Czarnul, Oliwia Szkarłat, Amelia Grzanka, Anna Grzanka, Dominika Żurek, Mikołaj Smentek, Patryk Smentek.

Grupa Teatralna Glutaminian Sodu działająca przy MOK w Olkuszu zaczyna właśnie swój czternasty sezon artystyczny. Jak zwykle mają mnóstwo interesujących pomysłów i sami nie mogą się doczekać, które uda im się zrealizować. My tym bardziej…

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content