W świecie podziemnych żywiołów

W świecie podziemnych żywiołów

Podziemny Olkusz wraz z Fundacją Zakładów Górniczo-Hutniczych “Bolesław” zorganizowały dla dzieci interesujące wydarzenie z okazji Dnia Górnika – “W świecie podziemnych żywiołów”.

W Podziemnym Olkuszu uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki przeniosły się w fascynujący, ale i niebezpieczny świat górników, który przybliżyła im prezentacja „Ratownictwo górnicze na przykładzie ZGH Bolesław”.

Poznały dawne narzędzia górnicze oraz tajemnice galowego munduru górniczego. Okazało się, że nie chodzi tylko o to, że jest ładny, czarny i ma fajne ozdoby. Nic w nim nie jest przypadkowe i wszystko coś znaczy. Nawet kolor pióropusza na górniczej czapce, czyli czako.

Marek Piotrowski i Krzysztof Boniecki zadbali o to, żeby dzieci słuchały z zainteresowaniem, odpowiadali na wszystkie pytania i pewnie w niejednym sercu rozbudzili tęsknotę za przynależnością do górniczego stanu. Namiastką tego były warsztaty, podczas których dzieci przy pomocy przewodniczek z Podziemnego Olkusza zrobiły dla siebie piękne czapki górnicze, które z dumą prezentowały.

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content