Święto Srebra Dni Olkusza 2023 

Święto Srebra Dni Olkusza 2023

Dni Olkusza 2023 zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury świętowały, jak co roku, tysiące mieszkańców. To dwa dni radości i znakomitej rozrywki.

Pogoda była przepiękna, słońce błyszczało w instrumentach Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały, która wprowadziła na rynek korowód mieszkańców.

Roman Piaśnik otworzył Święto Srebra i wręczył najmłodszym olkuszanom symboliczny klucz do bram miasta.

Pokazy artystyczne rozpoczęło wręczenie nagród i prezentacja laureatów II Olkuskiego Konkursu Tanecznego.

Na scenie prezentowali swoje umiejętności artystyczne przedstawiciele różnych szkół i zespołów: Klubu Sportowego „Flika”, Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”,  Pracowni Wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, szkół podstawowych Nr 4, 3 i 1 i I LO.

Wystąpili również utalentowani artyści z Ogniska Muzycznego „DodiArt”, a po zespole SPAAM fantastyczny zespół wokalno-instrumentalny działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu prowadzony przez Kamila Gumielę, Dorotę Stachowicz – Mączka oraz Michała Mączkę.

Pierwszy dzień zakończył koncert Golden Hits of Michael Jackson symfonicznie, w czasie którego Nick Sinckler z Morningstar Orchestra wykonali najbardziej popularne utwory.

Niedziela, równie pogodna, rozbrzmiewała muzyką. Działo się wiele i na scenie, i poza nią. Dzieci szalały w wesołym miasteczku, od strony karuzel dobiegały okrzyki zachwytu i przerażenia. Wszyscy oglądali stojące wokół rynku stoiska, nad głowami unosiły się kolorowe balony.

Michał Latos, jak zwykle znakomity w roli konferansjera, zapowiadał na scenie kolejne występy. Rozpoczęli je tancerze ze Szkoły Tańca Wena, która może poszczycić się wieloma sukcesami, miedzy innymi mistrzostwem świata w roku 2022.

Zaprezentowali się artyści Ogniska Artystycznego „Żaczek”, Skrzypcowej Szkoły Suzuki, Olkuskiej Szkółki Baletowej, zespołu „Korale”, szkół podstawowych Nr 2, 3, 5, 9, 10 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 i Szkoły Podstawowej w Gorenicach.

Wieczorem przyszedł czas na gwiazdy i rocznice – wystąpiła Margaret świętująca dziesięciolecie występów artystycznych, potem publiczność rozgrzał zespół IRA świętujący swój jubileusz 35-lecia.

Wieczór i Dni Olkusza zakończył piękny pokaz laserów.

Więcej na stronie UMiG:

https://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=14&Itemid=167&lang=pl

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content