Puść bańkę

Puść bańkę

Kiedy? W niedzielę 30 lipca. Gdzie? Na olkuskim rynku. Co? Akcja na spontanie. Kto? Oczywiście grupa teatralna Glutaminian Sodu.

Już szósty raz na olkuski rynek przybył tłum rozradowanych olkuszan w wieku wszelakim. Co roku akcja Puść bańkę cieszy się wielkim powodzeniem i jest świetną zabawą dla wszystkich.

Dziś Gluty z fasonem wjechały na rynek zabytkowym Jaśkiem pod eskortą strażaków z OSP KSRG Olkusz. Jasiek, lśniąc pięknym czerwonym lakierem zaparkował z godnością, a Gluty ruszyły do akcji.

Ula Babiuch, baaardzo długonoga na szczudłach, przeprowadziła energiczną rozgrzewkę i rozpoczęło się zbijanie baniek. Bańki fruwały i ludzie fruwali, aby trafić choć jedną. W ramach zemsty bańki opryskiwały ich mydlanym płynem. I tak rozpoczęło się istne szaleństwo, które trwało przez 100 litrów płynu do baniek.

Ogromną atrakcją był przejazd Jaśkiem. Kolejka nie malała, dzieci były zachwycone, gdy Jasiek toczył się wokół rynku porykując dostojnie syreną. Też chcieliśmy się przejechać, ale konkurencja była za duża…

Wielkim powodzeniem cieszyło się również malowanie bańkami. Powstały obrazy przypominające delikatne akwarele oraz parę abstrakcji na buziach dzieci.

Wszyscy rozeszli się roześmiani, bo zabawa była fantastyczna.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP!

Fot. Joanna Szarras

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content