Pożegnanie Lata z Foodtruckami

Pożegnanie Lata z Foodtruckami

Od 2 do 4 września na olkuskim rynku świętowaliśmy Pożegnanie Lata z Foodtruckami zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Zlot Foodtrucków “Żarciowozy” to okazja do spróbowania smacznych fast foodów z różnych stron świata, z czego mieszkańcy Olkusza z zapałem korzystali. Nad rynkiem snuły się uwodzicielskie zapachy, jakim trudno było się oprzeć.

Dzieci bawiły się na dmuchańcach, skakały na linach i spacerowały z kolorowymi balonami.

Sobota przyniosła oprócz przysmaków również inne rozrywki, począwszy od przedpołudniowej akcji Narodowe Czytanie.

O 17.00 rozpoczęły się warsztaty cyrkowe dla dzieci i dorosłych “Cyrk w Srebrnym Mieście” prowadzone przez działającą przy MOK Grupę Teatralną Glutaminian Sodu. Glutaminian prowadził tę akcję w każdą wakacyjną niedzielę i miała ona ogromne powodzenie niezależnie od pogody.

O 18.00 na scenę wkroczył Kabaret Czwarta Fala bawiąc wszystkich znakomitymi skeczami nawiązującymi do absurdów polskiej rzeczywistości.

Na zakończenie, o 20.00, wystąpił zespół coverovy Abba’s Song. Największe przeboje zespołów Abba i Boney M w ich znakomitym wykonaniu były tak gorąco oklaskiwane, że wieczorny chłód musiał się poddać. Na jednym bisie się nie skończyło, i gdyby to zależało tylko od zachwyconych słuchaczy, występ trwałby długo w noc.

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content