Nic nie mów, czyli trochę inaczej niż…

Wernisaż Wystawy Grzegorza Przetakiewicza

7 września w MOK-Centrum Kultury odbył się Wernisaż Wystawy Fotografii autorstwa olkuskiego artysty fotografika Grzegorza Przetakiewicza.
Licznie przybyłych gości powitał Kierownik Centrum Kultury Wojciech Ozdoba.

Grzegorz Przetakiewicz wystawił 34 prace, niezwykle interesująco ujęte portrety. Jak sam mówi, „fotografowie wystawiający swoje prace najpierw opracowują je tak, że np. twarz bardzo różni się od wykonanej postprodukcji. Twarze mają zlikwidowane wszelkie pryszcze, zmarszczki, pory itp. Tu na wystawie tej obróbki nie ma, ewentualnie tylko coś delikatnie poprawiono. Na twarzach widoczne są wszelkie niedoskonałości”.
Prace wykonane są w czterech technikach: czerń i biel w światłocieniu, czerń i biel w bardzo jasnych odcieniach zbliżone do HighKey, w kolorach brązu – czerwieni oraz z użyciem filtrów kolorowych.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy – naprawdę warto, na pewno rozpoznacie na zdjęciach znajomych i sami będziecie mogli ocenić kunszt fotografa.

Fot. Wiesława Kluczewska

Relację samego autora można przeczytać pod linkiem: https://www.facebook.com/tylnedrzwi/posts/pfbid0zrhRpiQy2UmjRmtQTpCsfKSTbAwPNHQuZoVrW15HjaM9Pi5fBfkWimpiRyadusuHl

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content