I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

19 marca na scenie olkuskiego MOK odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

To było niezwykłe wydarzenie. Wszystko aż wibrowało muzyką, energią i emocjami. Jak powiedział Rafał Lebiest, założyciel szkoły, „…Dla mnie taniec to przede wszystkim emocje”. Dziś można to było zobaczyć – dla podopiecznych Weny taniec to nie tylko umiejętności zdobyte pod okiem znakomitych instruktorów, ale przede wszystkim emocje. W swoje występy wkładają całe serce.

W tym roku Wena obchodzi swoje 25-lecie. Może świętować je z dumą i nadzieją na dalsze sukcesy, których zgromadziła już pokaźną kolekcję. Ubiegły rok był szczególny – na Mistrzostwach Świata IDO w Graz w Austrii podopieczne Szkoły Tańca Wena w Olkuszu zdobyły mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa świata. W konkurencjach uczestniczyło niemal 4500 tancerzy z 29 krajów, zatem był to naprawdę spektakularny sukces.

Dzisiaj odbyło się ponad 160 prezentacji. Tancerze wysłuchali gratulacji i najlepszych życzeń od Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Burmistrz wręczył ufundowane przez siebie puchary wyróżnionym tancerzom w starszych kategoriach wiekowych.

Puchary otrzymali:
w kategorii do lat 7 – Maria Chmielewska
8-12 – Laura Kozłowska
13-16 – Natalia Stępień
17+ – Aleksandra  Sałach
Ponadto każdy uczestnik mistrzostw otrzymał złoty, srebrny lub brązowy medal, a dla uzupełnienia wydatków energetycznych – słodycze.

Ponieważ burmistrz pokazał, że nieźle sobie radzi także w tańcach nowoczesnych, od Szkoły Tańca Wena dostał pamiątkowy medal z serdecznymi podziękowaniami.
Turniej sędziowali: Justyna Lebiest, Robert Chodara i Paweł Kamiński.

Imprezę prowadził Rafał Lebiest, który jednocześnie składa podziękowania wszystkim pracownikom olkuskiego MOK-u z dyrektorem Michałem Mączką na czele za zaangażowanie we współorganizację turnieju. 

Podziel się tą informacją

Skip to content