Golden hits of James Bond

Golden hits of James Bond

Jak to mówią, była moc! 21 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się koncert muzyki filmowej. Jego program powstał na kanwie największych hitów z 11 najpopularniejszych filmów o przygodach superagenta 007.

W roli agenta Jamesa Bonda wystąpił zdobywca Złotej Maski, showman, aktor i wokalista Kamil Franczak zwany Frankiem. Towarzyszyła mu orkiestra złożona ze znakomitych muzyków oraz wokalistka Wioletta Malchar.

Postać Jamesa Bonda, doskonale wykształconego, przystojnego światowca w nieokreślonym wieku, to kolejny fenomen, który nie traci atrakcyjności mimo mijających lat.

Wymyślił go pisarz Ian Fleming w 1952 roku, podczas wakacji w swojej posiadłości Goldeneye. Powstała cała seria powieści o niezwykłym agencie, choć większe powodzenie mają filmy o nim.

W rolę Jamesa Bonda wcielało się wielu znanych aktorów: Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan, Daniel Craig… Każdy z wielbicieli agenta ma swojego ulubionego.

James Bond, jego wierna sekretarka panna Moneypenny, fantastyczne gadżety szpiegowskie, przewijające się przez kolejne historie piękne kobiety… i wspaniała muzyka. Wielu było kompozytorów ścieżek dźwiękowych do tych popularnych filmów, wiele piosenek z filmów zostało hitami, co wykorzystał w swoim programie producent spektaklu, który mieliśmy przyjemność obejrzeć – Morningstar Music Company.

Okazało się, że wśród widowni są fani, którzy obejrzeli 25 filmów z agentem 007. Być może po powrocie do domów wypili na cześć Bonda „Martini z wódką, wstrząśnięte, nie mieszane”.

Podziel się tą informacją

Skip to content