Fotografia odklejona

Wystawa Fotografia odklejona

4 marca w Galerii Fotografii Interferencje w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy Fotografii Odklejonej – PRZESTRZEŃ.

Organizator i pomysłodawca konkursu to Klub Fotograficzny „Źródło”. Dziś gościliśmy dwóch jego przedstawicieli – Łukasza Cyrusa i Bartosza Kloska.

Jak pisze w swoim blogu Łukasz Cyrus, „Fotografia odklejona to myśl, która nie mogła przyjąć innej formy”. „(…) brak sposobu, by fotografię odklejoną opisać. Trzeba jej doświadczyć zmysłami. Fotografia odklejona pochodzi ze świata emocji i wyobraźni. Emocjami i wyobraźnią należy ją odbierać”.

Gości powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Michał Mączka. Głos zabrali prowadząca Galerię Interferencje Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba i Łukasz Cyrus.

W galerii wyeksponowano 88 prac finalistów Konkursu Fotografii Odklejonej, w tym laureatki konkursu Iwony Germanek, która przyjechała na wernisaż.

Prace zajęły aż trzy sale wystawiennicze. Goście z zainteresowaniem kontemplowali te niezwykle fotografie. Wystawa jest wspaniała i zachęcamy do jej odwiedzania.

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content