Dźwięcznie i bajecznie

Dźwięcznie i bajecznie

18 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert dyplomowy Angeliki Dybek, absolwentki Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie „Dźwięcznie i bajecznie – najpiękniejsze melodie Disney’a”.
Któż nie zna i nie kocha wspaniałych historii Disney’a? Dzieci i dorośli zachwycają się nimi od 100 lat. W tym roku The Walt Disney Company świętuje stulecie działalności. Od stu lat ludzie śmieją się, wzruszają i płaczą, dając się porwać magii disney’owskich opowieści, gdzie dobro zawsze zwycięża.

Filmom Disney’a zawsze towarzyszy wspaniała muzyka. Koncert Angeliki Dybek „Dźwięcznie i bajecznie” był okazją do wysłuchania pięknych piosenek z najbardziej znanych produkcji. Koncert prowadził Grzegorz Juras – absolwent krakowskiej PWST, znany aktor, wykładowca i konferansjer.

W tle trwała projekcja urywków baśni, a rewelacyjna wokalistka zdawała się być częścią tych historii.

Zakończenie wzbudziło niezwykły entuzjazm. Na scenę wkroczyli młodzi artyści z ogniska muzycznego DodiArt, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i uczestnicy warsztatów wokalnych zespołu MOK Olkusz. Wszyscy ubrani na biało, dołączyli jako chór do Angeliki Dybek. Ten niezwykły zespół przygotowała Dorota Stachowicz-Mączka, Która w ostatniej edycji otrzymała Olkuską Nagrodę Artystyczną.

Koncert, piękny i widowiskowy, zachwycił widzów w każdym wieku.
Zakończyło go wręczanie kwiatów i podziękowania Angeliki Dybek dla swojej nauczycielki, Magdaleny Szlachty i Grzegorza Jurasa.Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content