Dzień Kobiet w Podziemnym Olkuszu

Dzień Kobiet w Podziemnym Olkuszu

11 marca w Podziemnym Olkuszu świętowaliśmy Dzień Kobiet.

Akurat w desperackim porywie wróciła zima, lecz nawet zamieć śnieżna nie przeszkodziła paniom w odwiedzaniu budynku dawnego starostwa. 

Na gości czekały przeróżne stoiska. Przepiękne rękodzieła w niezwykle bogatym wyborze. Biżuteria artystyczna. Biżuteria ze stali. Wyroby kowalstwa artystycznego w wykonaniu Łukasza Maływida-Żaka, obok których po prostu nie da się przejść obojętnie. Stoisko z kosmetykami i stoisko z perfumami, które rzucały się nie tylko w nos, ale i w oczy z powodu misternie wykonanych opakowań. Stoisko z polskimi winami, serami i miodem, czyli przysmakami, które można było degustować. Gospodarze zadbali też o słodki poczęstunek.

Ucztą dla duszy był minirecital Rozalii Dessauer, wybitnie utalentowanej młodej artystki, absolwentki olkuskiej szkoły muzycznej, Ogniska Muzycznego DodiArt, z Pracowni Muzycznej Pozytywka, a przede wszystkim laureatki wielu konkursów i festiwali.

Rozalię Dessauer będziemy mieli przyjemność gościć ponownie podczas jubileuszu 15-lecia Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Występ Rozalii zapowiedziała Kierownik Podziemnego Olkusz Beata Odrzywolska-Kokoszka, a w obchodach Dnia Kobiet uczestniczył również Dyrektor MOK Michał Mączka.

Podziel się tą informacją

Juromania 2023

Juromania 2023

Tegoroczna Juromania odbyła się pod hasłem „Jura w klimacie”. Była

Skip to content