Cudowna terapia

zdjęcie z przedstawienia "Cudowna terapia"

4 lutego na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wystawiono przedstawienie „Cudowna terapia” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?
Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Na te pytania znaleźli odpowiedź widzowie, którzy licznie zgromadzili się  by obejrzeć najnowszą inscenizację komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje, trzy wspaniałe kreacje aktorskie oraz zapełniona do ostatniego miejsca widownia, to elementy, które sprawiły, że ten wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury należy zaliczyć do niezwykle udanych.

Obsada :

W roli Joanny Dorek wystąpiła: Dominika Ostałowska

W roli Walentego Dorka wystąpił: Dariusz  Kordek

W roli Terapeuty wystąpił: Artur Pontek

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
Choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser
Muzyka: Krzysztof Matysiak

Podziel się tą informacją

Skip to content