Blask Prawdy

Blask Prawdy

30 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski objęty patronatem honorowym przez Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka – Biskupa Sosnowieckiego.

Tegorocznemu koncertowi, uświetniającemu XXII Dzień Papieski, towarzyszyło hasło Blask Prawdy, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II Veritatis splendor z 1993 r.

Uroczystość, oparta na trzyrozdziałowej strukturze encykliki, wspomagana prezentacją multimedialną, wyreżyserowała Anna Brandegger-Miśków, a prowadziła Nikola Oleksak.

Salę tłumnie zapełnili olkuszanie oraz władze kościelne i samorządowe z Romanem Piaśnikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz na czele.

Koncert w wykonaniu zespołu Te Deum, grupy młodych utalentowanych instrumentalistów i wokalistów działających przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, był wzruszającym przeżyciem. Warto wspomnieć, że zespół zdobył Grand Prix na tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. To ogromny, ale jakże zasłużony sukces.

Podziel się tą informacją

Skip to content