9 października w Bazylice Mniejszej pw. Andrzeja Apostoła odbył się koncert w ramach XX Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej objętych patronatem honorowym przez Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego i Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

IMGP8995IMGP9013

Ten piękny koncert był przedsmakiem nadchodzących XX Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej.

IMGP8993IMGP8996

Wystąpili uczniowie Centrum Edukacji Suzuki pod kierownictwem Elżbiety Pałki, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara i chór Renesans Miejskiego Ośrodka Kultury przy OUTW w Olkuszu pod dyrekcją Mirosławy Nadymus.

IMGP9017IMGP9048

Serdecznie powitali obecnych ks. Mieczysław Miarka, proboszcz parafii, Małgorzata Żurek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Maria Rzepka, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego w Olkuszu.

IMGP8969IMGP8974

Prowadzącym był Wojciech Taborek.

IMGP8975IMGP8981

Wspaniały koncert skrzypcowy uczniów Centrum Edukacji Suzuki wywołał zachwyt słuchaczy, których rozczuliła też najmłodsza, zaledwie dwuletnia skrzypaczka.

IMGP9003IMGP8972

Piękny popis uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara nagrodzony został rzęsistymi oklaskami i podziękowaniem złożonym na ręce Dyrektor Haliny Barańskiej-Flak.

IMGP9032IMGP9038

Muzyczny wieczór zakończył występ chóru Renesans, który wykonał pięć lirycznych, wzruszających utworów rozpoczynając uroczyście od Gaude Mater Polonia.

IMGP9041IMGP9049

IMGP9061IMGP9082