Dnia 28 marca 2018 r. odbyło się posiedzenie Jury w składzie:

  • Przewodniczący komisji: Kinga Grela – Inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu
  • Członek komisji: Sylwia Grossman – pedagog plastyk
  • Członek komisji: Wioletta Sarota-Stach – pedagog plastyk, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu

Jury dokonało oceny łącznie 76 prac plastycznych wykonanych w technice pastel, podczas części praktycznej konkursu, który odbył się w dwóch turach dnia 19 marca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Do konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, zgłosiło się 17 placówek z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Jury oceniło prace zgłoszonych w trzech z czterech możliwych kategorii. Wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych opracowujących dwa tematy, w trzech kategoriach wiekowych:

  • Szkoły Podstawowe – klasy I-III – temat pracy: „Magia czystego powietrza-fruwając z owadami”
  • Szkoły Podstawowe – klasy IV-VI – temat pracy: „Magia czystego powietrza-fruwając z owadami”
  • Klasy VII i oddziały gimnazjalne – temat pracy: „Magia czystego powietrza -kwiat”

Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę:

  • umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej,
  • sugestywność przedstawienia tematu,
  • zrozumienie tematu,
  • estetykę, warsztat, oryginalność,
  • przesłanie pro-ekologiczne.

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE – klasy I-III

  • I nagroda: Antonina Zborowska – PSP w Witeradowie
  • II nagroda: Lilianna Urban – SP nr 1 w Olkuszu
  • II nagroda: Martyna Kaliś – SP nr 10 w Olkuszu
  • III nagroda: Dominik Solich – PSP w Witeradowie
  • III nagroda: Zofia Klich – SP nr 4 w Olkuszu

Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie: Antonina Mittmann – SP w Osieku
  • Wyróżnienie: Maja Korpała – SP nr 10 w Olkuszu
  • Wyróżnienie: Zofia Biłejszis – SP nr 1 w Olkuszu

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE – klasy IV-VI

  • I nagroda: Julia Matusiak – SP nr 6 w Olkuszu
  • II nagroda: Maja Wojtaszewska –SP nr 1 w Olkuszu
  • II nagroda: Antonina Bigaj – PSP w Witeradowie
  • III nagroda: Matylda Szproch – SP nr 4 w Olkuszu
  • III nagroda: Aleksandra Klich – SP w Kosmolowie

Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie: Wanesa Lisiecka – SP nr 1 w Olkuszu
  • Wyróżnienie: Zofia Mittmann – SP w Osieku
  • Wyróżnienie: Magdalena Wielgosz – PSP w Witeradowie
  • Wyróżnienie: Jan Renkiewicz – SP w Sienicznie
  • Wyróżnienie: Oriana Czart – SP w Zawadzie

Kategoria: KLASY VII I ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

  • I nagroda: Ewa Madejska – SP nr 6 w Olkuszu
  • I nagroda: Natalia Maczicha – SP nr 6 w Olkuszu
  • II nagroda: Izabela Byczek – SP nr 4 w Olkuszu, oddziały gimnazjalne
  • II nagroda: Zuzanna Zwierzchowska – SP nr 6 w Olkuszu
  • III nagroda: Milena Czarnota – SP nr 10 w Olkuszu, oddziały gimnazjalne
  • III nagroda: Oliwia Ubysz – SP nr 1 w Olkuszu

Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie: Klaudia Ćwik – SP w Braciejówce
  • Wyróżnienie: Jagoda Turska – SP nr 4 w Olkuszu
  • Wyróżnienie: Amelia Podolska – SP nr 5 w Olkuszu
  • Wyróżnienie: Maria Sioła – ZSPI nr 1, Gimnazjum nr 1
  • Amelia Lewowska – SP w Żuradzie
  • Jakub Peciak – SP nr 3 w Olkuszu
  • Marzena Knapczyk – SP w Gorenicach
  • Patrycja Stach – SP w Zedermanie

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ PODCZAS UROCZYSTEJ GALI

W DNIU 22 KWIETNIA 2018 R./NIEDZIELA/

W SALI WIDOWISKOWEJ MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W OLKUSZU

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM

I SERDECZNIE ZAPRASZAMY!