IMG 065819 marca, jak co roku wiosną, odbył się w MDK konkurs Eko-Plast zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

DSC 0088Olkuska Nagroda Artystyczna, czyli ONA – corocznie przyznawana olkuskim twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, jest odznaczeniem przynoszącym zaszczyt i wieńczącym dokonania twórcze ludzi, którzy swoje życie poświęcili wzbogacaniu kultury. Gala rozdania nagród miała miejsce 17 marca w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

DSC 0002Przepraszam, co pan to robi? Co wy tu robiliście? Bawiliście się 16 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na spektaklu komediowym.

co pan tu robi plakatZapraszamy na spektakl komediowy dla widzów dorosłych. 16 marca o 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Przepraszam, co pan tu robi?” Arkadiusza A. Grochota według pomysłu Arkadiusza Pawlaka.

Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa... zobaczcie, co z tego wyniknie.  

PLAKAT GMS CIEPLO ZIMNOSerdecznie zapraszamy na kolejne twórcze spotkanie dla dzieci Gdzie mieszka sztuka, tym razem pod hasłem "Ciepło, zimno". Miejmy nadzieję, że na dworze będzie już ciepło... W końcu to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

Spotkanie odbędzie się 21 marca o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

Wstęp wolny!

baner www wystawa FOTOGRAFII outw 2018Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii słuchaczy warsztatów multimedialnych Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MOK w Olkuszu.

Wystawa „Opowiadać obrazem” odbędzie się już 22 marca o 18.30 w MDK ul. Fr. Nullo 29.

Przyjdźcie, zobaczcie i posłuchajcie, o czym opowiedzą obrazy.

renata przemyk plakatSerdecznie zapraszamy na koncert wokalistki i kompozytorki Renaty Przemyk.

25 marca o 19.00 w sali widowiskowej MOK. Bilety do nabycia w kasie lub on-line.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Szyk Kultury. 

co bedzie swiadectwem plakatMiejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich zaprasza na spektakl w reżyserii Przemysława Kani pod tytułem "Co będzie świadectwem..." Sztuka realizowana w ramach projektu Teatr z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami 2017

Spektakl dla uczniów od 7 klasy szkoły podstawowej.

Zapraszamy 27.03.2018 r. o godzinie 11:00

 

 

KMP plakat 20184 kwietnia o 17.30 na scenie olkuskiego MOK zagości Kabaret Młodych Panów.

Tym razem Panowie wystąpią jako „Bogowie”.

Nie przegap!

Zapraszamy!

plakat tv mok 9ontMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i Grupa Teatralna MOK Glutaminian Sodu zapraszają na dziewiątą Olkuską Noc Teatru.

Kiedy? 7 kwietnia o 19.00.

Z kim? Z rodziną i przyjaciółmi, żeby się nie nudzili w domu.

Na co? „Sorok Dniej” – Zatrzymać Obrotówkę z Krakowa, „Nondum” – Grupa Teatralna MOK Glutaminian Sodu, „Gwoli Jakiejś Tajemnicy” – Teatr Tetraedr z Raciborza.

Za ile? To wszystko za jedyne 15 zł.

Koniecznie.

mayday banerMayday 18 lat później. John Smith w stanie czystym, oporny na naukę przez doświadczenia. Taksówkarz bigamista i jego perypetie z dwiema żonami oraz niesfornym potomstwem.

Zapraszamy do pośmiania się 15 kwietnia o 19.00 w MDK w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

baner kawalecJuż 20 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu! Zapraszamy o 18.00, MDK, ul. Fr. Nullo 29..

Usłyszycie światowe przeboje z repertuaru największych światowych rockmanów. Jackowi Kawalcowi towarzyszą: Julia Chmielnik (wokal i piano) oraz Bartłomiej Papierz (gitara).
ponadto świetny, pełen humoru show.

Zapraszamy!

plakat bajor MOK OlkuszDobra wiadomość dla fanów!

28 kwietnia o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zaśpiewa dla Was Michał Bajor.

Koncert „Od Kofty do Korcza vol. 2”

Serdecznie zapraszamy!

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Szyk Kultury”.

DSC 006214 marca w MDK w Olkuszu odbyły się Eliminacje Powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Na scenie zaprezentowała się młodzież szkół średnich powiatu olkuskiego.

DSC 001213 marca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 „Od fotografii portretowej do selfie”. Spotkanie miało formę warsztatów, na które licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Iwony Rams.

DSC 0169Włoch. Sycylijczyk. Stefano Terrazzino! Wokalista, aktor i tancerz, od dwunastu lat mieszający w Polsce i zapewniający, że już nawet śni po polsku, 9 marca wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Jego koncert był prezentem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dla olkuszanek z okazji Dnia Kobiet. I był to prezent ze wszech miar udany.

DSC 000210 marca Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował święto dla pań – Kino na szpilkach. W programie przewidziano film „Kobieta sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego, akcję happy seats, targi zdrowia i urody, konkursy, poczęstunek, a przede wszystkim dobrą zabawę.

DSC 00268 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez studentów OUTW, których opiekunką jest Zdzisława Gardeła. Było zabawnie, wzruszająco, inspirująco i z klasą. Zarówno występujący jak i widzowie bawili się doskonale.

DSC 00197 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy rysunku artystycznego grupy twórczej Zarys prowadzonej przez znanego artystę plastyka Wiesława Nadymusa.

Uczestnicy grupy nie tylko nabywają i doskonalą swoje umiejętności pod okiem ulubionego mistrza; zżyli się i tworzą grupę przyjaciół dzielących wspólne zainteresowania.

DSC 0006 13 marca w Rabsztynie, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbyła się inscenizacja historyczna „Żołnierze wyklęci ziemi olkuskiej”.

IMGP0236 12 marca w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018. To już ósma wystawa fotografików. Tym razem znalazły się na niej prace 46 autorów.

Plakat MOK Olkusz warsztaty rysunku art wwwMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz grupa twórcza Zarys zapraszają na wystawę rysunku artystycznego pod kierunkiem art. Wiesława Nadymusa.

7 marca o 18.00 w MDK w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

28377596 2065459963469413 1691843754827149111 nJak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zadbał o rozrywkę dla dzieci, które spędzały ferie w domu. Mogły skorzystać z obszernej oferty zajęć kreatywnych, specjalnie dla nich dobranego repertuaru filmowego i teatralnego.

Plakat fotografików 2018 tvMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Fotograficy Olkuscy zapraszają na wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018.

Początek o 18.00, 2 marca w MOK-Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32.

Wystawę będzie można oglądać do 6 kwietnia.

IMGP005422 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zamienił się w Zimową Krainę Czarów, gdzie niemożliwe staje się możliwym i spełniają się najskrytsze życzenia. Magicznej przemiany dokonał, razem z dziećmi, Teatr w Ruchu z Krakowa. Gościł u nas kilkakrotnie i za każdym razem był entuzjastycznie przyjęty przez młodych i starszych widzów.

DSC 0007 1Wieczorem 21 lutego w MOK Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Grupy Malarstwa OUTW „Nasze barwy i emocje”. Towarzyszył mu specyficzny wieczór autorski – artyści opowiadali o drodze swojej twórczości.