Koncert dla Przyjaciół 2017Co prawda rok akademicki 2016/2017 w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku dobiegł końca, to jednak studenci-seniorzy jeszcze nie rozpoczęli wakacji. 25 czerwca w MOK-Centrum Kultury chór Renesans wystąpił z tradycyjnym już Koncertem dla Przyjaciół, a tego samego dnia pawilon przy ul. Szpitalnej 32 stał się równocześnie miejscem prezentacji wystawy podsumowującej dokonania Grupy Malarstwa OUTW.

Akcja Puść bańkę na olkuskim RynkuNiektórym przechodniom, którzy znaleźli się na olkuskim Rynku w niedzielne popołudnie 25 czerwca, to co zobaczyli mogło wydawać się wręcz niewiarygodnym. Dzieci, to oczywiste, ale żeby dorośli bawili się mydlanymi bańkami? Tak tak, nie tylko mali, ale również duzi olkuszanie oddali się tej rozrywce podczas akcji „Puść bańkę”, zorganizowanej przez Grupę Teatralną Glutaminian Sodu i olkuski Miejski Ośrodek Kultury, w którym grupa ta działa. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało, a że było to zajęcie wciągające bardzo, najlepiej świadczy wykorzystanie przez nich 50. litrów płynu do robienia baniek.

10-lecie OUTWRadośnie, ale też nie bez wzruszeń, olkuscy studenci-seniorzy świętowali jubileusz dekady istnienia swej uczelni. Rocznicowa uroczystość odbyła się 22 czerwca 2017 r., w Miejskim Domu Kultury, a wypełniły ją nieodłączne przy takich okazjach podsumowania i podziękowania oraz artystyczne występy. Obchody 10-lecia OUTW honorowym patronatem objął Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Wakacje 2017 z MOK OlkuszLetnia przerwa od zajęć szkolnych wcale nie musi być nudna dla kogoś, kto właśnie spędza ją w naszym mieście. Jak co roku, tak i tym razem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował na czas ten mnóstwo rozmaitych atrakcji. Będą więc bajkowe seanse, gry i zabawy, warsztaty plastyczne i taneczne, zajęcia kreatywne, a także spektakl teatralny oraz piknik ze strażakami. Szczegółowy program lipcowych wydarzeń dostępny jest TUTAJ. Nie siedź w domu! Baw się z nami! Zapraszamy!

Karolina Paś w Piwnicy Pod Baranami. Fot.: arch. wokalistkiZ prawdziwą przyjemnością i nieskrywaną dumą donosimy, iż Karolina Paś ukoronowała swój sukces w festiwalu „Talenty Małopolski” znakomitym występem w Piwnicy Pod Baranami. Podczas galowego koncertu laureatów festiwalu wykonała tam utwór Grzegorza Tomczaka pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Karolina zdobyła w „Talentach Małopolski” nagrodę główną. Przypomnijmy, iż jest uczennicą Wiesława Barana z Pracowni Muzycznej MOK w Olkuszu, a na liście dokonań ma m. in. udział w telewizyjnym programie „Idol” i drugie miejsce zdobyte na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Krakowie.

Zakończenie roku w pracowniach olkuskiego MOKChoć wiele tego dnia wypowiedziano podziękowań, a nie brakowało też podsumowań i wspomnień, to równie silnie wybrzmiewało zapewnienie, że spotkają się znowu, w nowym roku zajęć artystycznych w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Tak było we wtorek, 20 czerwca 2017 r., podczas uroczystego zakończenia kolejnego dziesięciomiesięcznego cyklu działalności pracowni MOK, gdzie talenty swe rozwijają mali i duzi mieszkańcy naszego miasta.

Wena Mistrzem Europy. Fot.: arch. Szkoły Tańca WenaW finale tegorocznej rywalizacji najlepszych tancerzy Starego Kontynentu formacja Wena Junior zwyciężyła zdobywając tytuł Mistrza Europy w kategorii formacje hip-hop. Do walki o laury najlepszych tancerzy przystąpiło ponad 3000 zawodników m. in. z Austrii, Belgii, Danii, Anglii, Niemiec, Włoch, Holandii, a prawo startu przysługiwało wyłącznie ekipom wyłonionym podczas krajowych eliminacji.

Zapraszamy na XIII Turniej Rycerski na zamku w RabsztyniePowoli zbliża się pierwszy weekend lipca, a to od wielu lat czas zmagań dzielnych wojów i różnorakich innych atrakcji dla spragnionych rozrywek mieszczan. Rzecz jasna wszystko to dziać się będzie na zamku w Rabsztynie, gdzie 1 i 2 lipca 2017 r. na XIII Turniej Rycerski, pod honorowym patronatem Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, zapraszają Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”. Program turniejowych konkurencji i towarzyszących imprez dostępny jest na stronie internetowej: www.mok.olkusz.pl i na plakatach.

OFFAPod tym hasłem rusza pierwszy Olkuski Festiwal Filmów Amatorskich. Co prawda dopiero 30 listopada 2017 r. upływa termin przyjmowania zgłoszeń przez organizatora, którym jest MOK w Olkuszu, jednak już teraz warto wziąć się za przygotowania. Pomocne z pewnością okażą się warsztaty prowadzone przez filmoznawcę Piotra Skrzyneckiego, pierwsze spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 17.00. Wszystkie informacje o OFFA, regulamin i niezbędne formularze dostępne są tutaj.

Kadr z filmu Klucz do wieczności. Źródło: FilmwebKiedy planowany był pierwszy w tym roku seans na Rynku, prognozy zapowiadały wymarzoną dla plenerowego kina pogodę. Niestety nie sprawdziły się, jednak na szczęście i taką ewentualność wzięto pod uwagę. Wobec braku nadziei na ustanie opadów oraz ocieplenie, pokaz w dniu 17 czerwca przeniesiony został do kina „Zbyszek”, gdzie thriller science-fiction „Klucz do wieczności” obejrzało blisko 30. miłośników X muzy.