To nie lada okazja do udziału w prawdziwej artystycznej uczcie bez wyjeżdżania z Olkusza. Gwiazdami trzeciego już recitalu z cyklu „Koncerty kameralne” będą Miłosz Mączyński, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter, czyli Cracow Guitar Quartet, uznawany za czołowy polski zespół gitarowy. Wspomnijmy tylko ich I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W MOK-Centrum Kultury wystąpią w sobotę, 12 sierpnia 2017 r., o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł nabyć można w kasie biletowej MDK, za pośrednictwem strony internetowej kino.olkusz.pl oraz w dniu koncertu w MOK-Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na koncert Cracow Guitar Quartet

Co nieco o naszych gościach z ich wizytówki na FB: „Zespół Cracow Guitar Quartet powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem: Miłosz Mączyński, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter. Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentu, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji (w tym rejestrowany koncert w studiu Polskiego Radia). W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W 2010 roku nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango, ukazującą piękno i bogactwo muzyki tanecznej od Renesansu do współczesności, od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze, a wszystko to, w nowym intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej, a obecnie Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej”.