Wakacje 2017 z MOK trwają w najlepsze. Wśród rozmaitych atrakcji tegorocznego programu gier i zabaw, zajęć i warsztatów znalazło się też zorganizowane dla dzieci spotkanie z kinowym plakatem. Z plakatem? Cóż w tym mogłoby być ciekawego? Otóż nie tylko mogłoby, ale było, o czym przekonały się maluchy 12 lipca w Miejskim Domu Kultury podczas akcji „Weź plakat”.

Weź plakat

Co prawda tego dnia pogoda z pewnością skuteczniej zachęcała maluchy do plenerowych rozrywek, jednak te, które przyszły na spotkanie w MDK, nie kryły zadowolenia. Najpierw Piotr Skrzynecki, filmoznawca z wykształcenia i zamiłowania, wyjaśnił im czym jest plakat i opowiedział co nieco o jego historii, a potem wraz Joanną Mączką zaprosił do zabaw z kinowymi afiszami.

Weź plakat

Układanie plakatowych puzzli, na początku prostych, potem bardziej skomplikowanych, wciągnęło nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Cóż tam, że układane obrazy przedstawiały sceny z najpopularniejszych co prawda, lecz jednak animowanych bajek. Tym bardziej, że zadania na wyższym poziomie trudności okazały się nie lada wyzwaniem, nawet dla uczestników spoza grupy docelowej.

Weź plakat

Ponieważ wszyscy, choć czasem zespołowymi siłami, wyszli ze zmagań tych zwycięsko, toteż każdy z uczestników zasłużył na nagrody. Zabawne okazało się też wybieranie plakatów, których organizatorzy przygotowali mnóstwo, oczywiście spośród reklamujących filmowe bajki. Co prawda rodziców czekać będzie ich zawieszanie w pokojach dzieci, jednak mimo to radość prezenty te sprawiły zarówno obdarowanym, jak też ich opiekunom. Czy można martwić się dodatkowym obowiązkiem widząc roześmianą buzię malucha?

Weź plakat

Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach Wakacji 2017 z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu. Ich program dostępny jest TUTAJ.